ایام محرم 1398
1395/03/30 13:35:48
سرویس صحن
پارسایی:

کشوری که با داعش مبارزه می کند نباید در مبارزه با قاچاق کالا و ارز کوتاهی داشته باشد

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت:در کشوری قرار گرفتیم که توان و اقتدار سرکوبی دشمنان خارجی را داریم و پذیرفته و در شان نظام ما نیست که به دلایل عدم کنترل و بی در و پیکر بودن اسکله ها تولید و اقتصاد مورد تهدید قرار گیرد.
کشوری که با داعش مبارزه می کند نباید در مبارزه با قاچاق کالا و ارز کوتاهی داشته باشد نماینده مردم شیراز در مجلس گفت:در کشوری قرار گرفتیم که توان و اقتدار سرکوبی دشمنان خارجی را داریم و پذیرفته و در شان نظام ما نیست که به دلایل عدم کنترل و بی در و پیکر بودن اسکله ها تولید و اقتصاد مورد تهدید قرار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106754959842.jpg کشوری,که,با,داعش,مبارزه,می,کند,نباید,در,مبارزه,با,قاچاق,کالا,و,ارز,کوتاهی,داشته,باشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهرام پارسایی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 30 خرداد) مجلس شورای اسلامی  ضمن قدردانی و تشکر از نیرویهای نظامی و انتظامی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا گفت: در مورد وضعیت قاچاق کالا باید یادی از شعر حافظ کنیم که گفت" زین آتش ناگفته که در سینه من است/خورشید شعله ای است که در آسمان گرفت".

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب با بیان اینکه وضعیت قاچاق با وجود همه برنامه ریزی ها و شعارها در عمل تداوم یافته است افزود: در کشوری قرار گرفتیم که توان و اقتدار سرکوبی دشمنان خارجی را داریم و پذیرفته و در شان نظام ما نیست که به دلایل عدم کنترل و بی در و پیکر بودن اسکله ها تولید و اقتصاد مورد تهدید قرار گیرد.

وی ادامه داد در دیدار با رهبر انقلاب، معظم له گفتند قاچاق مانند خنجری پشت اقتصاد کشور است و علاوه بر این بر نقش نظارتی مجلس تاکید کردند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه سالانه بین 20 تا 25 میلیارد دلار کالای قاچاق داریم، تاکید کرد: این رقم راه کسب ثروت برای گروه محدودی بوده و جامعه به خصوص بخش تولید تاوان آن را پس می دهد.

پارسایی همچنین خاطر نشان کرد: اگر جلوی این حجم قاچاق کالا گرفته شود بدون شک حل بحران بیکاری مسیر بهتری پیدا می کند و قابل حل خواهد بود

وی مبارزه واقعی با قاچاق کالا را بهترین راه حمایت از تولید و حل اشتغال توصیف و تصریح کرد: تعطیلی بسیاری از واحد های تولیدی به دلیل قاچاق کالا اتفاق افتاده است که در نوع خود شاهد تعطیلی کارخانه های آی تی و آی تی آی در شیراز بودیم.

پارسایی با اشاره به جایگاه ایران در عرصه منطقه ای و بین الملل گفت:نظام وکشور ما انقدر اقتدار دارد که در مباحث جهانی و منطقه ای حرف برای گفتن دارد و همه اذعان دارند بدون ایران نمی توان تصمیم گیری های مهم را در منطقه انجام داد.

وی همچنین خاطر نشان کرد: با این همه اقتدار و صراحت رهبری در مبارزه با قاچاق، این قاچاقچیان چه کسانی هستند که روسای جمهور ما با کنایه از آن ها صحبت می کنند و تلویحا اذعان دارند که توان مبارزه با آن ها را ندارند .

این نماینده مجلس با تاکید بر نقش نظارتی مجلس در موضوع مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: این در شان نظام ما نیست و من از مجلس محترم به عنوان قوه ناظر خواهش دارند نظارت دقیقی داشته باشند تا شاهد این جرم مشهود و ویرانگر در کشور نباشیم.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی همچنین گفت:اگر در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز مشکل کمبود قانون است ما برای ارائه قانون در مجلس آماده هستیم و اگر مشکل دیگری هست ما آمادگی برخورد و همکاری با دولت برای حل این موضوع را داریم./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet