ایام محرم 1398
1395/03/30 13:55:05
سرویس صحن
احمدی لاشکی در تذکر شفاهی:

وضعیت کشاورزی استان های شمالی به دلیل فقدان حمایت و بی اعتنایی وزارت جهاد کشاورزی رنگ و بویی ندارد

نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس گفت: بی اعتنایی به صنایع کشاورزی و لغو مصوبه توسعه اماکن توریستی زندگی و اقتصاد مردم استان های شمالی دچار مشکل کرده است.
وضعیت کشاورزی استان های شمالی به دلیل فقدان حمایت و بی اعتنایی وزارت جهاد کشاورزی رنگ و بویی ندارد نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس گفت: بی اعتنایی به صنایع کشاورزی و لغو مصوبه توسعه اماکن توریستی زندگی و اقتصاد مردم استان های شمالی دچار مشکل کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201601106624516042.jpg وضعیت,کشاورزی,استان,های,شمالی,به,دلیل,فقدان,حمایت,و,بی,اعتنایی,وزارت,جهاد,کشاورزی,رنگ,و,بویی,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، قاسم احمدی لاشکی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 30 خرداد) مجلس شورای اسلامی، در  تذکر شفاهی خود در صحن علنی، گفت:  وزارت جهاد کشاورزی در استان های شمالی کم کاری می کند. حدود 8میلیون نفر در استان های مازندران ، گیلان و گلستان که میزبان 80 میلیون ایرانی هستند، شایسته این جفا نیستند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل مشکلات زیست محیطی صنعت در استان های شمالی کشور تعطیل شده است و حرکتی ندارد.

وی در ادامه گفت: وضعیت کشاورزی در استان های شمالی به دلیل فقدان حمایت و بی اعتنایی وزارت جهاد کشاورزی رنگ و بویی ندارد. کشاورزی در استان های شمالی به سمت تعطیلی حرکت می کند.

احمدی لاشکی گفت: در شمال کشور حدود 8 هزار هکتار زمین های جلگه ای و جنگلی وجود دارد که به قطعات 10 هکتاری معروف هستند. براساس مصوبه هیئت وزیران در تاریخ 8 تیرماه 1390 باید 20 درصد این زمین ها در جهت توسعه توریسم باید مورد استفاده قرار می گرفت اما در جهت ویلاسازی مورد استفاده قرار گرفته است.

وی گفت:‌ در حالی که نیاز به توسعه امکانات زیر بنایی گردشگری باید مورد توجه قرار می گرفت ، کمیسیون لوایح در تاریخ 5 اسفند 94 مصوبه هیئت وزیران لغو کرد. مساله اساسی اینجاست که اگر این مصوبه مشکل قانونی داشت چرا پس از 5 سال و گذشت زمان لغو شده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس و کلاردشت در مجلس در ادامه افزود: لغو مصوبه دولت در جهت توسعه اماکن توریستی موجب اخلال در زندگی مردم استان های شمالی کشور و پذیرایی از مردم سایر نقاط کشور در این استان شده است.

پایان پیام/

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet