هدر اصلی
1395/03/30 14:22:55
سرویس فرهنگی
قمی مطرح کرد:

پایانی بر دریافت مبالغ غیرقانونی از اولیای دانش‌آموزان، از طریق ساماندهی کمک نقدی اولیا به مدارس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است ساماندهی کمک‌های نقدی اولیا به مدارس امکان نظارت و کنترل بر عملکرد مدیران را افزایش می دهد.
پایانی بر دریافت مبالغ غیرقانونی از اولیای دانش‌آموزان، از طریق ساماندهی کمک نقدی اولیا به مدارس عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است ساماندهی کمک‌های نقدی اولیا به مدارس امکان نظارت و کنترل بر عملکرد مدیران را افزایش می دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103700820704.jpg پایانی,بر,دریافت,مبالغ,غیرقانونی,از,اولیای,دانش‌آموزان،,از,طریق,ساماندهی,کمک,نقدی,اولیا,به,مدارس Icana

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اقدام وزارت آموزش و پرورش درخصوص ساماندهی کمک‌های نقدی اولیای دانش آموزان به مدارس، گفت: متاسفانه هر سال به دلیل دریافت هزینه های مختلف در آغاز سال تحصیلی، شکایات متعددی از سوی والدین دانش آموزان به ادارات منطقه ای آموزش و پرورش می شود.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این اقدام به دلیل عدم رعایت قانون توسط مسئولان مدارس اجرایی شده است، اظهار کرد: عموما به عناوین مختلف از اولیاء دانش آموزان پول دریافت می شود در صورتی که این اقدام خلاف قانون است.

وی تاکید کرد: بر اساس‌ اصل‌ سی‌ ام‌ قانون‌ اساسی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ایران‌، دولت‌ موظف‌ است‌ وسایل‌ آموزش‌ و پرورش‌ رایگان‌ را برای‌ همه‌ مردم تا پایان‌ دوره‌ متوسطه‌ فراهم‌ کند و وسایل‌ تحصیلات‌ عالی‌ را تا سر حد خودکفایی‌ کشور به‌ طور رایگان‌ گسترش‌ دهد و نباید هزینه ای بابت آن پرداخت شود.

وی با اشاره به آثار مثبت ساماندهی کمک‌های نقدی اولیا به مدارس، تصریح کرد: وقتی مبالغ دریافتی متمرکز شود، آن وقت می توان اعتبارات را به صورت سرانه ای عادلانه بین مدارس تقسیم کرد و در این میان نظارت و کنترل بر عملکرد مسئولان مربوطه نیز افزایش می یابد.

قمی ضمن تاکید بر اینکه جلوگیری از دریافت مبالغ غیر قانونی نیز از دیگر آثار مثبت این اقدام است، ادامه داد: البته متاسفانه سرانه تخصیص یافته به مدارس کافی نیست و به همین دلیل مدیران مدارس بر اساس نیاز به تامین هزینه ها اقدام به دریافت کمک از اولیاء می کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تناقض های رفتاری از سوی مسئولان آموزش و پرورش و یا خلاء قانونی در رابطه با دریافت یا عدم پرداخت پول به مدیران مدارس وجود دارد، خاطرنشان کرد: مسئولان مربوطه عنوان می کنند که والدین هیچ پولی به مدارس پرداخت نکنند در حالی که هزینه های مدارس بیشتر از سرانه های تخصیص یافته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet