هدر اصلی
1395/03/30 16:15:13
سرویس سیاسی
سلیمانی مطرح کرد؛

بررسی نقض پیمان مودت ایران و آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری لاهه/ امیدواریم مرجع رسیدگی کننده به احقاق حق توجه داشته باشد

نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی نقض پیمان مودت ایران و آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری لاهه در حال انجام است و امیدواریم مرجع رسیدگی کننده به احقاق حق توجه داشته باشد.
بررسی نقض پیمان مودت ایران و آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری لاهه/ امیدواریم مرجع رسیدگی کننده به احقاق حق توجه داشته باشد نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی نقض پیمان مودت ایران و آمریکا در دیوان بین المللی دادگستری لاهه در حال انجام است و امیدواریم مرجع رسیدگی کننده به احقاق حق توجه داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109801333292.jpg بررسی,نقض,پیمان,مودت,ایران,و,آمریکا,در,دیوان,بین,المللی,دادگستری,لاهه/,,امیدواریم,مرجع,رسیدگی,کننده,به,احقاق,حق,توجه,داشته,باشد Icana

حسن سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص شکایت ایران به دیوان دادگستری لاهه و صدور بیانیه از سوی دیوان مبنی بر در خواست ایران برای بررسی نقض پیمان مودت بین ایران و آمریکا از سوی طرف مقابل، اظهار داشت: از نظر حقوقی ما حق داریم نسبت به تجاوزات و تعدیات به اموال عمومی کشورمان در مراجع رسمی بین المللی شکایت کنیم.

نماینده مردم کنگاور، صحنه، هرسین و بیستون در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در آنجا شرط این است که طرفی که می خواهد اقدام به شکایت کند داوری آن سازمان را پذیرفته شده باشد و ما نیز پذیرفته ایم و دعاوی متعددی مطرح بوده است.

سلیمانی با بیان اینکه آن ها باید اعلام صلاحیت کنند، گفت: آن ها باید دلایل و مستندات ما را ببینند و امیدواریم مرجع رسیدگی کننده به احقاق حق توجه داشته باشد.

وی افزود: از نظر سیاسی آمریکا هیچ گاه با ایران مودت نداشته است و مقام معظم رهبری و امام خمینی (ره) نیز بر این موضوع تاکید دارند که آمریکا شیطان بزرگ است.

نماینده مردم کنگاور، صحنه، هرسین و بیستون در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: به لحاظ حقوقی اگر اسنادی وجود داشته باشد مبنی بر پیمان مودت قابل استناد و پیگیری است.

سلیمانی گفت: معتقدم که باید بر مبنای این اسناد که هنوز دارای اعتبار حقوقی هستند، موضوع را پیگیری کنیم و به دلایل ما توجه کنند تا مسیر احقاق حق طی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet