هدر اصلی
1395/03/31 10:51:15
سرویس سیاسی
مفتح مطرح کرد؛

رفع مشکلات حوزه فضای مجازی و هزینه تبلیغات کاندیداها در لایحه جامع قانون انتخابات

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است که مشکلات حوزه فضای مجازی و هزینه های تبلیغاتی کاندیداها در لایحه جامع قانون انتخابات رفع شود.
رفع مشکلات حوزه فضای مجازی و هزینه تبلیغات کاندیداها در لایحه جامع قانون انتخابات نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است که مشکلات حوزه فضای مجازی و هزینه های تبلیغاتی کاندیداها در لایحه جامع قانون انتخابات رفع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/68581.jpg رفع,مشکلات,حوزه,فضای,مجازی,و,هزینه,تبلیغات,کاندیداها,در,لایحه,جامع,قانون,انتخابات Icana

محمدمهدی مفتح در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص اینکه آیا با وجود ابلاغ اصلاح قانون انتخابات مجلس نیازی به تدوین لایحه وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: اصلاحیه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامس نکات مثبتی را دارا است و مشکلاتی را مانند حد نصاب 20 درصد، انتخابات الکترونیکی را برطرف کرده که اگر به انتخابات گذشته می رسید شرایط خوبی به دنبال داشت.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قانون انتخابات ما به این دلیل که در مقاطع مخالف زمانی کم و  افزون شده و با یک دید جامع قانون انتخابات را تدوین نکرده ایم نیاز به لایحه جامع در این زمینه داریم که در صورت تدوین آن، همه انتخابات ها را در بر می گیرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس دهم ادامه داد: رویکرد ما در زمینه انتخابات کاهش هزینه ها بوده است که رویکرد مناسبی بوده است و منع استفاده از پلاکارد، بنر و عکس های رنگی به سمت کم کردن هزینه ها و جلوگیری از اسراف نیز در همین راستا است.

مفتح گفت: با توجه به مشکلاتی که در زمینه زیاده روی ها در موضوع تبلیغات انتخاباتی است، باید به سمتی برویم که هزینه تبلیغات کاندیداها شفاف شود که این موضوع در قوانین موجود فعلی کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: کنترل فضای مجازی در زمان انتخابات نیز باید در قانون مورد توجه قرار گیرد. با وجود وضع یک ماده‌ از قانون که بیان می کند در فضای مجازی نیز قانون همانند فضای واقعی حاکمیت دارد ولی این مقدار کفایت نمی کند.

نماینده مردم تویسرکان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما به قوانینی که بازدارندگی سریع داشته باشد، نیازمندیم تا تخلفاتی که صورت می گیرد مورد برخورد قانون قرار گیرد تا در یک فضای اسلامی و به دور از توهین مردم بتوانند انتخاب اصلح خود را انجام دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet