هدر اصلی
1395/03/31 10:47:24
سرویس دیگر رسانه‌ها
حکیم:

شاهد گشایش های قابل توجهی در اوضاع کشورمان هستیم

رهبر مجلس اعلای اسلامی عراق طی نشستی با خبرنگاران در کویت گفت: علیرغم تصویر نگران کننده ای که از عراق در اذهان وجود دارد، شاهد گشایش های قابل توجهی در اوضاع هستیم و گام های مثبت و مهمی در راستای مسائل امنیتی و مبارزه با تروریسم برداشته شده است.
شاهد گشایش های قابل توجهی در اوضاع کشورمان هستیم رهبر مجلس اعلای اسلامی عراق طی نشستی با خبرنگاران در کویت گفت: علیرغم تصویر نگران کننده ای که از عراق در اذهان وجود دارد، شاهد گشایش های قابل توجهی در اوضاع هستیم و گام های مثبت و مهمی در راستای مسائل امنیتی و مبارزه با تروریسم برداشته شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105374426853.jpg شاهد,گشایش,های,قابل,توجهی,در,اوضاع,کشورمان,هستیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق طی نشستی خبری که در مقر انجمن روزنامه نگاران کویت برگزار شد٬ تصریح کرد: امروزه داعش صرفا دشمنی برای مردم عراق نیست، بلکه تهدیدی برای همه ملت های منطقه و جهان به شمار می آید و زمانی که ملت عراق در مقابل آنان ایستادگی می کند و پیروزی ها و پیشروی هایی را به دست می آورد، چنین جنگی را به نیابت از برادران مسلمان و عرب و به طورکلی مردم جهان صورت می دهد.
وی همچنین با اشاره به موفقیت و تلاش های قابل توجه نیروهای مسلح عراق در آزاد سازی فلوجه که مدت ها تحت کنترل گروه های تروریستی قرار داشت، گفت: نیروهای عراقی پس از پایان جنگ فلوجه و آزادسازی شهرک های اندک باقی مانده، تمام تمرکز و توجه خود را بر روی آزادسازی شهر موصل و استان نینوا قرار خواهند داد .
وی افزود :من به توانایی نیروهای عراقی در رسیدن به پیروزی و شگفت زده کردن جهان و همچنین نشان دادن وحدت و همبستگی عراقی ها اطمینان دارم.عمار حکیم در ادامه خاطر نشان کرد: عملیات آزادسازی فلوجه شاهد رخنه های متعددی بود که با گمراه سازی افکار عمومی و انتشار فیلم های مختلفی که ادعا می شد مربوط به این عملیات است ٬همراه بود اما پس از بررسی این فیلم ها و ادعاها مشخص شد آن مربوط به جنگ هایی دیگر در سال های قبل است.
وی با تاکید بر جدیت دولت و گروه های سیاسی عراق بر پیگیری و برخورد با هرگونه رخنه و فتنه انگیزی در این زمینه تصریح کرد :عملیات آزاد سازی فلوجه که تلاش شد با کمترین خسارت های مادی و انسانی همراه باشد ٬ به برکت تلاش های فراوان از موفق ترین عملیات هایی بود که عراق به خود دیده است.
پیش از این نخست وزیر عراق از آزادسازی شهر فلوجه و تسلط نیروهای عراقی بر قلب این شهر خبر داده و اعلام کرده بود شهر موصل هدف بعدی ارتش عراق خواهد بود.
به گزارش ایرنا؛ عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق در سفر به کویت با امیر و ولیعهد این کشور جداگانه ملاقات کرد.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet