هدر اصلی
1395/04/01 08:37:50
سرویس اجتماعی
لاهوتی:

کاهش سن معاینه فنی به دو سال ضروری است/خودروها از استاندارد لازم برخوردار نیستند

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با بیان اینکه لایحه هوای پاک به زودی در دستور کار مجلس قرار می گیرد، گفت: کاهش سن معاینه فنی خودرو به ۲ سال از مهمترین موارد بررسی شده در این لایحه است.
کاهش سن معاینه فنی به دو سال ضروری است/خودروها از استاندارد لازم برخوردار نیستند رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با بیان اینکه لایحه هوای پاک به زودی در دستور کار مجلس قرار می گیرد، گفت: کاهش سن معاینه فنی خودرو به 2 سال از مهمترین موارد بررسی شده در این لایحه است. https://cdn.icana.ir/d/019/42920.jpg کاهش,سن,معاینه,فنی,به,دو,سال,ضروری,است/خودروها,از,استاندارد,لازم,برخوردار,نیستند Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص ضرورت کاهش سن معاینه فنی خودرو، گفت: در دوره نهم مجلس لایحه هوای پاک که مهم‌ترین بخش آن را کاهش سن معاینه فنی خودرو بود به صورت اصل 85 در دستور کار مجلس قرار گرفت، این لایحه هرچند به صورت اصل 85 بررسی شد اما اقدامات نهایی جهت تصویب آن صورت نگرفت.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در لایحه هوای پاک سن معاینه فنی خودروهای صفر از 5 به 2 سال کاهش پیدا کرد، در واقع این تصمیم در راستای کاهش آلودگی ناشی از خودروها اتخاذ شد.

وی یادآور شد: تغییر سن معاینه فنی در شرایطی که بسیاری از خودروها از استاندارد لازم برخوردار نیستند و مراکز معاینه فنی افزایش یافته ضروری است، این در حالی است که افزایش سن معاینه فنی در گذشته به دلیل کمبود مراکز معاینه فنی خودرو و صف های طولانی خودروها در مراکز معاینه فنی صورت گرفت.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس، لایحه هوای پاک با امضای 25 نماینده می‌تواند مجددا به کمیسیون مربوطه ارجاع شود و از آنجایی که در مجلس نهم این لایحه به طور کامل بررسی شده، زمان زیادی برای تصویب نیاز ندارد، بنابراین امید است تا حداکثر یک ماه آینده این لایحه به قانون تبدیل شود. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet