هدر موبایل
1395/03/31 11:52:20
سرویس اقتصادی
نادری مطرح کرد:

سیاست متناقض بانک ها در کاهش نرخ سود/نرخ سود تسهیلات کاهش نیافته است

نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ها نرخ سود سپرده های بانکی را به صورت محدود کاهش داده اند،این درحالی است که نرخ سود وام های بانکی نیز باید براساس نرخ تورم کاهش و تنظیم شود.
سیاست متناقض بانک ها در کاهش نرخ سود/نرخ سود تسهیلات کاهش نیافته است نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس شورای اسلامی گفت: بانک ها نرخ سود سپرده های بانکی را به صورت محدود کاهش داده اند،این درحالی است که نرخ سود وام های بانکی نیز باید براساس نرخ تورم کاهش و تنظیم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104049068119.jpg سیاست,متناقض,بانک,ها,در,کاهش,نرخ,سود/نرخ,سود,تسهیلات,کاهش,نیافته,است Icana

شهاب نادری درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: براساس قوانین جمهوری اسلامی ایران باید تمامی فعالیت های مالی و بانکی کشور براساس قوانین اسلامی باشد.

 

متناسب شدن نرخ سود بانکی با نرخ تورم یک اولویت اقتصادی است

نماینده مردم پاوه، جوانرود و روانسر و ثلاث باباجانی در مجلس دهم شورای اسلامی،ادامه داد:مسئولان دولتی اظهار می کنند نرخ تورم کاهش یافته،بنابراین این موضوع باید در اقتصاد ملموس باشد.متناسب شدن نرخ سود بانکی با نرخ تورم یک اولویت اقتصادی است و بطور طبیعی باید به این مهم توجه شود.

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود:کاهش نرخ سود بانکی باید به نحوی باشد که با نرخ تورم مرتبط و هماهنگ باشد.

نادری،افزود:متاسفانه بانک ها نرخ سود سپرده های بانکی را بصورت محدود کاهش داده اند این درحالی است که نرخ سود وام های بانکی نیز باید براساس نرخ تورم کاهش و تنظیم شود.

 

لزوم جلوگیری از خروج نقدینگی به سمت بازار دلالی کاذب

وی ،گفت:همراه با متناسب شدن نرخ سود بانکی باید تدابیری اتخاذ شود که نقدینگی ها به سمت بازاهای دلالی کاذب سوق داده نشود.

این عضوکمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،افزود:باید پذیرفت مردم درخصوص نرخ بالای سود بانکی و موضوع سخت گیری بانک ها در زمینه ارائه وام های خرد گلایه دارند که باید به این موضوع رسیدگی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet