هدر اصلی
1395/03/31 11:42:27
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

عملیات روانی ریاض در حمایت از داعش / تلاش سعودی برای امداد رسانی به تروریست های تکفیری

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به موضع گیری های سفیر عربستان گفت: سعودی ها برای حمایت از داعش به دنبال عملیات روانی هستند و سفیر عربستان هدایت این برنامه را بر عهده دارد.
عملیات روانی ریاض در حمایت از داعش / تلاش سعودی برای امداد رسانی به تروریست های تکفیری سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در واکنش به موضع گیری های سفیر عربستان گفت: سعودی ها برای حمایت از داعش به دنبال عملیات روانی هستند و سفیر عربستان هدایت این برنامه را بر عهده دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg عملیات,روانی,ریاض,در,حمایت,از,داعش,/,تلاش,سعودی,برای,امداد,رسانی,به,تروریست,های,تکفیری Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن تقبیح رویکرد عربستان در خاورمیانه گفت: سعودی ها  که با شکست داعش توسط مردم عراق در فلوجه تحقیر شده اند به دنبال توطئه های جدیدی هستند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: سفیر سعودی هدایت برنامه تفرقه انگیزی و تلاش برای هدایت کمک های مالی به تروریست های تکفیری را برعهده گرفته است.

وی در ادامه گفت: رسانه های سعودی با برجسته سازی سفیر سعودی تلاش می کنند وی را به عنوان یک مدافع حقوق مردم عراق معرفی کنند اما وی در واقع خط نفاق و ایجاد شکاف میان سنی و شیعه را دنبال می کند.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد: برنامه های رسانه های سعودی دیگر رنگی ندارد زیرا مردم عراق می دانند که داعش با تکیه بر اختلافات توانسته نفوذ کند و هزاران تن از مردم این کشور را سلاخی نماید. اتحاد مردم عراق عامل اصلی شکست داعش بوده است و سعودی ها از این موضوع خشمگین هستند.

وی گفت: توسل « ثامر السبهان»  به شبکه های اجتماعی در دل خود یک پیام دارد و آن این که مردم عراق دیگر به رسانه های سعودی اعتنایی نمی کنند و این رویکرد راه نفوذ سعودی ها را مسدود خواهد کرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: سعودی ها در توطئه جدیدی که آغاز کرده اند مدعی هستند که تلاش می کنند به مردم فلوجه امداد رسانی نمایند اما در حقیقت به دنبال امداد رسانی به تروریست های تکفیری هستند.

وی در ادامه افزود: سفیر سعودی با موضع گیری علیه عملکرد دولت عراق و فضاسازی علیه نیروهای مردمی حشدالشعبی به دنبال ایجاد فضای روانی بر علیه دولت و ملت عراق در جنگ با تروریست های تکفیری است. عربستان می خواهد چهره خود را که به دلیل کشتار مردم یمن و حمایت از تروریسم خدشه دار شده است ، ترمیم نماید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: سعودی ها به شکلی پنهانی دنبال نفوذی متفاوت در عراق از طریق نهادهای امدادرسانی هستند. ریاض می خواهد با ایجاد تردید در عملکرد دولت عراق خود وارد عمل شود.

وی با بیان این که سعودی ها از حضور مستشاری ایران در جنگ با داعش که منجر به موفقیت عراق شده است ، خشمگین هستند، گفت: ریاض که خود به دنبال نفوذ در عراق است مدعی مداخله ایران در عراق می شود.ایران تنها و تنها به دنبال کمک در تامین امنیت عراق یکپارچه در مقابل تهدیدات تروریستی است.

گفتنی است که دولت عراق بارها طی مدت شش ماه گذشته به السبهان تذکر داده و آخرین بار هفته گذشته وزارت خارجه عراق وی را احضار کرد و ضمن تذکر، از او خواست از دایره وظایف و محدوده دیپلماتیک خود خارج نشود.ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق هم روز شنبه در گفت وگویی اختصاصی با ایرنا در بغداد، رفتارها و اقدام های سفیر سعودی را در کشورش مداخله گرانه توصیف کرد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet