هدر اصلی
1395/03/31 13:50:00
سرویس سیاسی
نعمتی به خانه ملت خبرداد:

کاظم جلالی برای دومین بار پیاپی به عنوان رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی انتخاب شد

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از انتخاب دکتر کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس از سوی هیات رییسه مجلس برای دومین بار پیاپی به عنوان رییس این مرکز خبرداد.
کاظم جلالی برای دومین بار پیاپی به عنوان رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی انتخاب شد سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از انتخاب دکتر کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس از سوی هیات رییسه مجلس برای دومین بار پیاپی به عنوان رییس این مرکز خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/98555.jpg کاظم,جلالی,برای,دومین,بار,پیاپی,به,عنوان,رییس,مرکز,پژوهش,های,مجلس,شورای,اسلامی,,انتخاب,شد Icana

بهروز نعمتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به بررسی ها برای ریاست مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی اظهار داشت:دکتر کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس از سوی هیات رییسه مجلس  برای دومین بار پیاپی به عنوان رییس این مرکز انتخاب شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مرکز پژوهش‌های مجلس در دوره مجلس چهارم از سال 1372 با مصوبه هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در زمان ریاست حجه الاسلام ناطق نوری و با تلاش دکتر محمدجواد لاریجانی آغاز به کار کرد. در سال 1374، قانون شرح وظایف مرکز پژوهش‌ها در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، که براساس آن مطالعه، پژوهش و ارائه نظرات کارشناسی در مورد تمام لوایح و طرح‌ها به نمایندگان و کمیسیون‌های تخصصی مجلس، گردآوری و بررسی نظرات محققان و پژوهشگران دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، دستگاه‌های اجرایی، نهادها، گروه‌ها، انجمن‌های علمی و تخصصی و احزاب سیاسی و افکار عمومی در مورد نیازهای جامعه از نظر قانون‌گذاری و انجام پژوهش‌های موردی حسب درخواست هیئت رئیسه کمیسیون‌ها و نمایندگان مجلس، جزء وظایف این مرکز به حساب می‌آید.

شایان ذکر است رییس مرکز پژوهش‌های مجلس از سوی هیئت امنای آن که متشکل از رئیس و اعضای هیئت رئیسه مجلس است، انتخاب می‌شود.

گفتنی است کاظم جلالی در حالی برای دومین بار متوالی به عنوان رییس مرکز پژوهش‌های مجلس انتخاب می‌شود که چهار دوره مجلس شورای اسلامی، یعنی در دوره‌های ششم، هفتم، هشتم و نهم از سوی مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی به خانه ملت راه یافت و در دوره دهم مجلس به عنوان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، انتخاب شد و به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

کاظم جلالی 49 ساله، دارای دکتری علوم سیاسی از دانشگاه امام صادق (ع) است. رییس مرکز پژوهش‌های مجلس سابقه حضور در این مرکز را به عنوان مسئول دفتر سیاسی مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در کارنامه دارد.

شایان ذکر است کاظم جلالی در تمامی دوره‌های حضور در خانه ملت به عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بود و در دوره‌های هفتم و هشتم مسئولیت سخنگویی این کمیسیون را برعهده داشت و همچنین عضو کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در مجالس هفتم و هشتم  بوده است.

دکتر کاظم جلالی که عضو دفتر بازرسی مقام معظم رهبری نیز بوده است سابقه تدریس در دبیرستان‌های تهران همچون دبیرستان‌های رازی، شهید مطهری، علی بن موسی‌الرضا و فرهنگ را در کارنامه دارد و چندین سال به عنوان مجری و کارشناس برنامه «اندیشه ها» در کانال چهار تلویزیون و  برنامه «جهان سیاست» در شبکه دو سیما بوده است.

./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet