هدر اصلی
1395/03/31 13:24:03
سرویس سیاسی
خجسته مطرح کرد؛

حد نصاب 20 درصدی آراء برای ورود به مجلس هزینه های برگزاری انتخابات را کاهش می دهد

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مقرر شدن نصاب کسب ۲۰ درصدی آرا برای ورود به مجلس شورای در اصلاحیه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اگر این اصلاحیه زودتر ابلاغ می شد، هزینه های برگزاری دور دوم کاهش می یافت.
حد نصاب 20 درصدی آراء برای ورود به مجلس هزینه های برگزاری انتخابات را کاهش می دهد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به مقرر شدن نصاب کسب 20 درصدی آرا برای ورود به مجلس شورای در اصلاحیه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، اگر این اصلاحیه زودتر ابلاغ می شد، هزینه های برگزاری دور دوم کاهش می یافت. https://cdn.icana.ir/d/019/201604105538112606.jpg حد,نصاب,20,درصدی,آراء,برای,ورود,به,مجلس,هزینه,های,برگزاری,انتخابات,را,کاهش,می,دهد Icana

امیرخجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص اینکه آیا با وجود ابلاغ اصلاح قانون انتخابات مجلس نیازی به تدوین لایحه وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: لایحه جامع انتخابات را وزارت کشور تهیه کرده و در کمیسیون های تخصصی دولت مورد بررسی قرار می گیرد و قطعا باید عملیاتی شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر قرار باشد هر چند وقت یکبار در برخورد با مشکلات مختلف طرحی برای اصلاح قانون تهیه کنیم، به نتیجه ای نمی رسیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس دهم ادامه داد: این گونه طرح هاو اصلاحاتی که انجام می شود، مقطعی است و جامعیت ندارد.

خجسته متذکر شد: دولت در حال تهیه و تقدیم لایحه جامع انتخابات است و با توجه به سیاست های کلان نظام که مقام معظم رهبری آن ها را اعلام کرده است، این لایحه در مجلس شورای اسلامی چکش کاری می شود تا در عرصه انتخابات با مشکل مواجه نشویم.

وی افزود: در آینده موضوع رجل سیاسی و مذهبی را داریم که باید مشخص شود این رجل سیاسی چه کسی است. همچنین تعریف از مدیرو مدبر چه کسی است. این شاخص ها باید مشخص و تعریف شود تا از ابهام خارج شوند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس دهم گفت: در همه انتخابات ها به وجود یک لایحه جامع نیاز داریم و مجلس شورای اسلامی به محض دریافت لایحه جامع قانون انتخابات آن را مورد بررسی قرار می دهد.

وی ادامه داد: با وجود اصلاحیه قانون انتخاباتی که در روزهای اخیر توسط رئیس جمهور ابلاغ شده است باز هم نمی توانیم انتخابات الکترونیکی را برگزار کنیم، بلکه باید قوانین در این زمینه کامل تر باشد.

خجسته تاکید کرد: اگر این اصلاحیه قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی که به تازگی ابلاغ شده است، پیش از انتخابات 7 اسفندماه اجرائی می شد نتایج بسیاری از حوزه های انتخابیه به واسطه حد نصاب 20 درصدی به دور دوم کشیده نمی شد و در دور اول کار انتخابات تمام می شد و به هزینه های بیشتری انجام نمی شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet