هدر اصلی
1395/03/31 14:08:24
سرویس فرهنگی
مازنی:

دستگاه قضا جنبه‌های ضدامنیتی 9کنسرت توقیف‌شده را علنی کند/ رفتاری صورت نگیرد که مردم آن را از چشم حاکمیت ببیند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سخنگوی دستگاه قضا جنبه‌های ضدامنیتی ۹ کنسرت توقیف شده را علنی کند، گفت: نمی‌توان با بکار بردن کلمه «ضدامنیت» برای یک محفل هنری از خود رفع‌ مسئولیت کرد.
دستگاه قضا جنبه‌های ضدامنیتی 9کنسرت توقیف‌شده را علنی کند/ رفتاری صورت نگیرد که مردم آن را از چشم حاکمیت ببیند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه سخنگوی دستگاه قضا جنبه‌های ضدامنیتی 9 کنسرت توقیف شده را علنی کند، گفت: نمی‌توان با بکار بردن کلمه «ضدامنیت» برای یک محفل هنری از خود رفع‌ مسئولیت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100332225756.jpg دستگاه,قضا,جنبه‌های,ضدامنیتی,9کنسرت,توقیف‌شده,را,علنی,کند/,رفتاری,صورت,نگیرد,که,مردم,آن,را,از,چشم,حاکمیت,ببیند Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضدامنیتی خواندن کنسرت‌های توقیف شده توسط سخنگوی دستگاه قضا، گفت: از سخنگوی دستگاه قضا درخواست داریم جنبه‌های ضدامنیتی 9 کنسرت توقیف شده را برای شفاف‌سازی اذهان عمومی علنی کند چراکه نمی‌توان با بکار بردن کلمه پرمفهومی همچون «ضدامنیت» آن هم برای یک محفل هنری، از خود رفع مسئولیت کرد و به‌یقین این پاسخ برای مردم قانع‌کننده‌ نخواهد بود.   

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید مشخص شود که عوامل ضدامنیتی از درون اعضای کنسرت بوده‌اند یا در میان مخاطبان و یا از خارج از آن به دنبال ایجاد اخلال بوده‌اند؛ بنابراین سخنگوی دستگاه قضا باید افکار عمومی را توجیه کنند.

وی همچنین تاکید کرد: درواقع همانطور که این محافل و مجلس باید تعهد لازم برای برگزاری و رعایت اصول اخلاقی، امنیتی و... بدهند دستگاه‌های نظارتی و اجرای نیز باید تامین امنیت مراسم آنها را متعهد شوند نه آنکه گروه‌ها و جریان‌هایی بتوانند به راحتی اقدام به لغو یک کنسرت کنند.

مازنی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی کشور موظفند نظم و امنیت کنسرت‌ها و دیگر برنامه‌هایی که از وزارت ارشاد مجوز دارند را برقرار کنند و پاسخگو نیز باشند، اضافه کرد: نباید رفتاری صورت گیرد که آحاد جامعه آن را از چشم حاکمیت ببیند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول صدور مجور برنامه های فرهنگی و هنری است و همه دستگاه‌ها باید تابع قانون و مقررات رسمی کشور باشند، گفت: دستگاه‌های امنیتی اگر اطلاعت خاصی از احتمال وقوع یک مسئله غیرامنیتی در کنسرت‌های موسیقی دارند با شفاف سازی مردم را قانع کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پس از آنکه علی جنتی در انتقاد به سخنان سخنگوی قوه قضائیه درباره لغو کنسرت ها گفته بود که «باید در برخورد با برگزاری کنسرت‌ها تجدیدنظر شود؛ چراکه در صورت بروز مشکل، مسئولیت آن بر عهده وزارت فرهنگ است»، سخنگوی دستگاه قضا در نشست خبری خود اعلام کرد که این کنسرت‌ها جنبه ضدامنیتی داشته‌اند./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet