هدر موبایل
1395/03/31 14:50:47
سرویس دیگر رسانه‌ها
سعیدی کیا:

تکنولوژی آزاد راه تهران - شمال توانمندی علمی و مهندسی ایران را نشان می دهد

رییس بنیاد مستضعفان گفت: تکمیل آزاد راه تهران - شمال با تکنولوژی روز دنیا نشان از توانمندی بالای علمی و فنی مهندسان و پیمانکاران ایرانی دارد.
تکنولوژی آزاد راه تهران - شمال توانمندی علمی و مهندسی ایران را نشان می دهد رییس بنیاد مستضعفان گفت: تکمیل آزاد راه تهران - شمال با تکنولوژی روز دنیا نشان از توانمندی بالای علمی و فنی مهندسان و پیمانکاران ایرانی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100665660039.jpg تکنولوژی,آزاد,راه,تهران,-,شمال,توانمندی,علمی,و,مهندسی,ایران,را,نشان,می,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمد سعیدی کیا روز دوشنبه در بازدید معاون اول رییس جمهوری از آزاده راه تهران - شمال افزود: برای پیشرفت کار در این پروژه ملی مسئولان شرکت آزادراه تهران - شمال در محل حضور دایمی دارند تا هرگونه تصمیم گیری بدون اتلاف وقت و در سریعترین زمان ممکن اجرایی شود.
وی اظهار داشت: هم اکنون شرکت آزادراه تهران - شمال و وزارت راه و شهرسازی اراده مشترکی دارند تا این آزاد راه را بتوانند در سریعترین زمان تکمیل کنند.
سعیدی کیا تاکید کرد، تاخیر در تصمیم گیری ها سبب ضرر پیمانکاران می شود اما در این آزادراه پیمانکاران ایرانی به خوبی توانسته اند توانمندی های خود را نشان دهند.
رییس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: در مناقصه تونل غربی منقطه 2 بیست شرکت اعلام آمادگی کرده اند که 6 شرکت آن خارجی است و امیدواریم به زودی نتیجه آن مشحص شود.
سعیدی کیا با اشاره به تامین منابع مالی این پروژه افزود: خوشبختانه تا اردیبهشت ماه صورت وضعیت تمام پیمانکاران به جز دو پیمانکار، پرداخته شده اما بانک تجارت در فاینانس شرکت چینی اقساطی را که وزارت راه تعهد کرده بود، طلبکار است، از سوی دیگر بانک تجارت بدهی به دولت داشت و مقرر بود این دو تهاتر شوند که در این صورت امکان فاینانس جدید عملی خواهد بود ، اما تا کنون این مشکل رفع نشده است.
وی ابراز امیدواری کرد پس از افتتاح قطعه یک آزاد تهران - شمال، تونل شرقی البرز در منطقه 2 آماده شود تا روند اجرایی این پروژه به خوبی ادامه پیدا کند.
پیش از این مهران اعتمادی مدیرعامل شرکت آزاد راه تهران - شمال با بیان اینکه قطعه یک این آزاد راه در حال حاضر به 60 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده است، گفته بود، تکمیل مابقی این منطقه به 10 هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمند است.
به گفته وی،120 جبهه کاری در قطعه یک آزاد راه تهران - شمال فعال است تا با تلاش هفت پیمانکار شاغل، این منطقه در بهار سال 96 به بهره برداری برسد.
قطعه یک این آزاد راه به طول 32 کیلومتر دارای 16 پل رفت و برگشت و 32 هزار متر تونل رفت و برگشت است و با افتتاح این منطقه، فاصله تهران تا چالوس 60 کیلومتر کوتاهتر می شود.
این قطعه آزاد راه تهران - شمال از تقاطع بزرگراه آزادگان و شهید همت در تهران آغاز و با عبور از مناطق کن، سولقان و امامزاده عقیل و تونل تالون و دره لانیز به سه راهی شهرستانک می رسد.
قطعه دوم این آزادراه حدفاصل دو آب شهرستانک - پل زنگوله به طول تقریبی 25 کیلومتر است، تونل های بلند البرز به صورت رفت و برگشت هر یک به طول 6 هزار و 450 متر در این منطقه قرار دارد و با اجرای این قطعه طول مسیر جاده فعلی کرج - چالوس حدود پنج کیلومتر کوتاهتر می شود.
قطعه سوم آزادراه تهران - شمال حد فاصل پل زنگوله - سه راهی دشت نظیر، به طول تقریبی 46 کیلومتر است، این مسیر دارای دو خط رفت و دو خط برگشت بوده و به تازگی شرکت آزاد راه تهران - شمال با شرکت دوو کره جنوبی برای سرمایه گذاری یک میلیارد و 300 میلیون دلاری در این قطعه به توافق رسیده است.
به گزارش ایرنا؛ قطعه چهار آزاد راه تهران - شمال حدفاصل سه راهی دشت نظیر - چالوس به طول حدود 20 کیلومتر به صورت دو خط رفت و دو خط برگشت بوده و در قسمت های بلند آن یک خط کندرو نیز وجود دارد که با تلاش مسئولان بیناد مستضعفان به خصوص شرکت آزادراه تهران – شمال، تابستان 1394 زیر بار ترافیک رفته است.

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet