هدر اصلی
1395/03/31 15:55:15
سرویس اقتصادی
سبحانی فر:

افزایش پنجاه درصدی تعرفه تلفن ثابت هیچ توجیهی ندارد/افزایش ها باید متناسب با نرخ تورم باشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش پنجاه درصدی تعرفه تلفن ثابت هیچ توجیهی ندارد، گفت:افزایش ها باید متناسب با نرخ تورم باشد، لذا این افزایش تعرفه در کمیسیون صنایع و معادن بررسی می شود.
افزایش پنجاه درصدی تعرفه تلفن ثابت هیچ توجیهی ندارد/افزایش ها باید متناسب با نرخ تورم باشد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش پنجاه درصدی تعرفه تلفن ثابت هیچ توجیهی ندارد، گفت:افزایش ها باید متناسب با نرخ تورم باشد، لذا این افزایش تعرفه در کمیسیون صنایع و معادن بررسی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/73498.jpg افزایش,پنجاه,درصدی,تعرفه,تلفن,ثابت,هیچ,توجیهی,ندارد/افزایش,ها,باید,متناسب,با,نرخ,تورم,باشد Icana

رمضانعلی سبحانی فر درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به اعلام خبری مبنی بر افزایش 50 درصدی تعرفه تلفن ثابت گفت:تلفن ثابت توسط دو قشر استفاده می شود،گروه نخست اقشار مرفه که از تلفن ثابت برای بسته اینترنت امن و پایدار استفاده می کنند و گروه دوم اقشار ضعیف که در مناطق محروم و روستایی از تلفن ثابت جهت ارتباط با دیگران استفاده می کنند.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اعمال افزایش تعرفه تلفن ثابت تنها باید برای خطوط تجاری منظور شود، افزود:افزایش پنجاه درصدی مکالمات تلفن ثابت برای افراد بی بضاعت و قشر محروم به هیچ وجه توجیه پذیر نیست.

 

افزایش 50 درصدی تعرفه تلفن ثابت درکمیسیون صنایع و معادن بررسی می شود

سبحانی فر با بیان اینکه فرمول افزایش تعرفه ها باید متناسب با نرخ تورم باشد،ادامه داد:کشورهای مختلف تعرفه های خود را برای اقشارمحروم تا میزانی ثابت و پایین نگه می دارند و همزمان با اجرای طرح هم کدسازی تلفن ثابت  به طورمتوسط آبونمان مشترکان در شهرهای بزرگ ۳۰ برابر افزایش  پیدا کرده و  در واقع  درآمد مخابرات از این حیث افزایش داشته است.

وی اظهار کرد:شرکت مخابرات ایران در بحث توسعه وعرضه تلفن ثابت در برخی مناطق کشور ازجمله مناطق محروم  از تعهدات پروانه ای خود عقب است،به نحوی که اکنون در مناطق و استان های مختلف کشور  شمار زیادی از متقاضیان تلفن ثابت در صف انتظار هستند.

عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:مجلس با افزایش تعرفه تلفن ثابت به این شکل مخالف است،لذا افزایش 50 درصدی تعرفه تلفن ثابت در کمیسیون صنایع و معادن بررسی می شود و مهمترین علت افزایش قیمت‌ در نرخ تعرفه‌های تلفن ثابت و همراه که هر از چندگاهی رخ می دهد، زیاده‌خواهی افراد سودجو و همیچنین کم توجهی دولت به این موضوع است.

خبرگزاری خانه ملت، گروه اقتصادی؛وزیرارتباطات از گرانی نرخ تلفن ثابت خبر داده و اظهارداشته که با توجه به ضرر و زیانی که در تلفن ثابت وجود دارد، تعرفه هر دقیقه مکالمه با تلفن ثابت از ۳۰ ریال به ۴۵ ریال افزایش می یابد و از اول تیر ماه اجرایی می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet