هدر اصلی
1395/03/31 15:37:23
سرویس دیگر رسانه‌ها
رضایی مطرح کرد:

اولویت‌های کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم حفظ حقوق هسته‌ای ذکر شده در برجام را اولویت نخست کمیسیون امنیت ملی دانست.
اولویت‌های کمیسیون امنیت ملی در مجلس دهم عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم حفظ حقوق هسته‌ای ذکر شده در برجام را اولویت نخست کمیسیون امنیت ملی دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/126948.jpg ,اولویت‌های,کمیسیون,امنیت,ملی,در,مجلس,دهم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ محمدابراهیم رضایی گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم موضوع حفظ حقوق هسته‌ای را به شدت پیگیری کرده و از منافع ملی کشور پاسداری خواهد کرد.

وی بیان کرد: این کمیسیون بر آن است تا بتواند دولت را در مسیر اجرایی‌ شدن برجام همراهی کرده و در کنار این همراهی که موضوع مهمی برای کشور است، به موضوع امنیت داخلی و سیاست داخلی و خارجی که سال‌های گذشته در برخی موارد کمتر مورد توجه قرار گرفته، توجه بیشتری داشته باشد.

وی تقویت محور مقاومت در کشورهای مسلمانی که همراه با یکدیگر هستند را دومین اولویت این کمیسیون بیان کرد و افزود: با جدیت بیشتر و حساسیت از محور مقاومت در منطقه حمایت خواهیم کرد و نگاه کمیسیون در این حوزه توجه به توسعه دیپلماسی در کشورهای مسلمان منطقه است.

نماینده مردم خمین در مجلس با اشاره به اولویت‌های این کمیسیون در حوزه داخلی نیز گفت: توجه به همگرایی بیشتر و مراقبت از اینکه تنش‌های موجود به ایجاد شکاف اجتماعی در کشور منجر نشود، اولویت کمیسیون در حوزه داخلی است.

وی تصریح کرد: کمیسیون امنیت ملی برای انجام وظایف محوله در محدوده سیاست و روابط خارجی، سیاست داخلی، شوراها، شهرداری‌ها، اطلاعات و امنیت داخلی، دفاع و امنیت خارجی و ثبت احوال تشکیل می‌شود و دارای چهار کمیته تخصصی است، از این حیث فعالیت این کمیسیون در مجلس حائز اهمیت خاصی است.

وی در ارزیابی‌ از عملکرد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی یک کمیسیون خاص و ویژه در مجلس است. این کمیسیون در مجلس نهم عملکرد قابل قبولی داشت، اما به نظر می‌رسد باید به تحولات کشورهای همسایه توجه بیشتری می‌شد.

به گزارش ایسنا؛ رضایی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های مشکوکی در برخی کشورهای همسایه نظیر افغانستان بوقوع پیوست که باید کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به صورت هوشمندانه این تحولات را رصد می‌کرد.


انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet