حلول ماه ربیع الاول
1395/04/01 11:33:42
سرویس اقتصادی
اسماعیلی:

انگورمرغوب کوار بدون مجوز صادرات/ بی تحرکی در تعاونی های روستایی مشهود است

نماینده  مردم  خرامه و کوار و سروستان در مجلس  با بیان اینکه انگور کوار مجوز صادرات نمی گیرد،گفـت:عملکرد تعاونی روستایی در کشور ضعیف است و وزارت جهاد کشاورزی باید نسبت به تغییر آن اقدام کند.
انگورمرغوب کوار بدون مجوز صادرات/ بی تحرکی در تعاونی های روستایی مشهود است نماینده  مردم  خرامه و کوار و سروستان در مجلس  با بیان اینکه انگور کوار مجوز صادرات نمی گیرد،گفـت:عملکرد تعاونی روستایی در کشور ضعیف است و وزارت جهاد کشاورزی باید نسبت به تغییر آن اقدام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/59594.jpg انگورمرغوب,کوار بدون,مجوز,صادرات/,بی,تحرکی,در,تعاونی,های,روستایی,مشهود,است Icana

داریوش اسماعیلی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تعاونی  روستایی در صنعت کشاورزی ،گفت: اگر خواهان توسعه کشاورزی هستیم باید به  توسعه  تولید کشاورزی  در روستاها  توجه ویژه ای شود،زیرا  اساس  اشتغال در روستاها بر گرفته از دامداری  و کشاورزی است و این  در حالی است که  تعاونی های روستایی در  کشور عملکرد ضعیفی دارند؛ بی تحرکی  در تعاونی های روستایی بسیار مشهود است که وزارت جهاد کشاورزی باید نسبت به این موضوع اقدام کند.

انگور انگور34067510/23/2013 2:15:55 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/10/49805_Thum.jpg
انگور

 

انگور باکیفیت کوار مجوز صادرات ندارد /دولت باید نگاه ویژه ای به روستاها داشته باشد

نماینده مردم خرامه،کوار و سروستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید نگاه ویژه ای به روستاها داشته باشد،ادامه داد: اوایل  انقلاب 66 درصد مردم در روستاها زندگی می کردند و 32 درصد در شهرها  بودند و این درحالی است که  هم اکنون  این میزان معکوس شده  است که این امر نمی تواند امر مناسبی  به شمارآید.

وی،خاطرنشان کرد:تعداد تعاونی های  روستایی در کشور زیاد است؛اما در راستای توسعه روستا اقدامات کارآمدی در این راستا  مشاهده نمی شود؛بنابراین بطورمثال تعاونی روستایی باید در زمینه برداشت محصولات کشاورزی کشاورز را کمک کند؛اما متاسفانه این مهم عملیاتی نمی شود.

نماینده مردم کوار درمجلس،ادامه داد:وزیرجهادکشاورزی قدم های مناسبی برای توسعه کشاورزی برداشته است؛اما در بخش تعاونی های روستایی توجه به این بخش نداشته است.

وی با بیان اینکه انگور کوار مجوز صادرات نگرفته است،افزود: در زمان تولید انگور اجازه صادرات  صادر نمی شود واز همین رو نرخ انگور با کیفیت کوار به حدی کاهش می یابد که برای کشاورز مقرون به صرفه  نیست که محصول را به زیرکشت ببرد.

 

ماندن کشاورز در روستا باید از منظر اقتصادی  مقرون به صرفه باشد

نماینده  مردم  خرامه،کوار و سروستان در  مجلس با بیان اینکه  ماندن کشاورز در روستا باید از منظر اقتصادی  مقرون به صرفه باشد، گفت:اگرمی خواهیم کشاورز به جای مهاجرت به سمت حاشیه نشینی  شهر  به کشاورزی  اهتمام  داشته باشد؛باید اشتغال  در روستا مفهوم اقتصادی داشته باشد.

نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن  مجلس،یادآورشد:برای پایبندی به اقتصاد  مقاومتی و تولید داخلی می توانیم  از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده بهینه کنیم و این درحالی است که در زمینه حمایت از تولید داخلی  یکی از مهمترین  تولیدات، تولید محصولات  کشاورزی است./

پایان پیام

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet