هدر موبایل
1395/03/31 16:18:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نعمتی:

اجباری برای تغییر کمیسیون نمایندگان نبود/ جابجایی در کمیسیون صنایع توافقی انجام شد

سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس ضمن پاسخ به برخی شائبه‌ها درخصوص تعیین اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس، از اقدام مجلس در راستای اعلام وصول ۱۲ طرح پیش از آغاز به کار رسمی کمیسیون‌ها، دفاع کرد.
اجباری برای تغییر کمیسیون نمایندگان نبود/ جابجایی در کمیسیون صنایع توافقی انجام شد سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس ضمن پاسخ به برخی شائبه‌ها درخصوص تعیین اعضای کمیسیون‌های تخصصی مجلس، از اقدام مجلس در راستای اعلام وصول ۱۲ طرح پیش از آغاز به کار رسمی کمیسیون‌ها، دفاع کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/97542.jpg اجباری,برای,تغییر,کمیسیون,نمایندگان,نبود/,جابجایی,در,کمیسیون,صنایع,توافقی,انجام,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ بهروز نعمتی با اشاره با اشاره به سریال به اصطلاح افشای فیش‌های حقوقی که از سوی برخی رسانه‌ها علیه دولت به راه افتاده است، گفت: متاسفانه چنین پرداخت‌هایی چه در دولت قبل و چه در دولت فعلی وجود داشته است. با این‌حال خوشحال هستیم که دولت یازدهم برخلاف دولت‌های نهم و دهم با این تخلف‌ها برخورد کرده است و هم رئیس دولت و هم سخنگوی محترم با کمال شجاعت و شهامت موضوع را با مردم درمیان گذاشته و اعلام کردند که در فلان موضوع اشتباهی صورت گرفته که باید بررسی شود و حتی یکی از این مدیران را عزل کرده است.

پیشنهاد مجلس برای حل بحران فیش‌های حقوقی

او گفت: پیشنهاد می‌کنیم دولت برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاق‌هایی، میان مدیران خود همسان‌سازی ایجاد کند که این مشکلات تکرار نشود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با اشاره به عزل یکی از مدیران بیمه، هر گونه شائبه درخصوص این‌که چنین اقدامی با برنامه‌ریزی قبلی و با اهداف سیاسی انجام گرفته و افزایش حقوق مدیران دولتی در جلسه هیات وزیران به تصویب و امضای رئیس‌جمهور رسیده است را بی‌اساس خواند.

وعده آغاز به کار کمیسیون‌ها از امروز

نماینده مردم تهران در مجلس دهم با اشاره به برگزاری انتخابات هیات‌رئیسه کمیسیون‌ها، اعلام کرد: پس از مشخص شدن اعضای هیات‌رئیسه کمیسیون‌های مختلف، امیدواریم که این کمیسیون‌ها به‌طور رسمی از روز دوشنبه فعالیت‌های خود را آغاز کنند.

فتحی با میل شخصی به کمیسیون قضایی رفت

او همچنین در پاسخ به انتقاد برخی نمایندگان اصلاح‌طلب کمیسیون «آموزش و تحقیقات»، به انتقال اجباریشان به کمیسیون «حقوقی و قضایی» گفت: باتوجه به این‌که حضور نمایندگان متخصص در امور حقوقی و قضایی در این کمیسیون از ضرورتی ویژه برخوردار است و پس از صحبتی که با آقای فتحی که از دوستان دانشگاهی و حقوقدانان برجسته ما هستند، انجام گرفت؛ ایشان با میل خودشان به کمیسیون قضایی تشریف آوردند.

نمعتی همچنین درباره وضعیت مشابه محمود صادقی، ‌ دیگر نماینده دانشگاهی و حقوقدان مردم تهران که برای حضور در کمیسیون «آموزش و تحقیقات» ابراز تمایل کرده‌بود، اعلام کرد: با آقای صادقی هم رایزنی‌هایی انجام شد اما در‌‌نهایت مورد پذیرش ایشان قرار نگرفت و تشخیص دادند در کمیسیون آموزش بمانند.

هیچ اجباری برای تغییر کمیسیون نمایندگان وجود نداشت

عضو هیات‌رئیسه مجلس همچنین در پاسخ به این‌که باوجود تحصیلاتِ حقوقی فتحی و صادقی، آن‌ها سال‌ها مشغول تدریس در دانشگاه و خدمت در وزارت علوم بوده‌اند و به عنوان نمونه آقای فتحی روز پیش از برگزاری انتخابات از حضور در کمیسیون «قضایی و حقوقی» ابراز انزجار کرده بود، یادآور شد: هیچ‌کدام از نمایندگان به اجبار به هیچ کمیسیونی نرفته‌اند و همه نمایندگان با میل و خواست خودشان در کمیسیون‌های مختلف حضور یافته‌اند.

یک مورد جابجایی توافقی در کمیسیون صنایع

او همچنین در توضیح شائبه‌ها و انتقادهای برخی نمایندگان درخصوص ترکیب کمیسیون «صنایع و معادن» اعلام کرد: در این کمیسیون هم یک مورد جابجایی صورت گرفت که بر این اساس، با توافق طرفین یکی از اعضای اولیه کمیسیون صنایع به کمیسیون شورا‌ها رفتند و آقای محمدرضا نجفی به‌جای ایشان به کمیسیون صنایع آمدند.

نماینده زن علاقمند به «صنایع»، به کمیسیون اقتصادی منتقل شد

این نماینده اصولگرای مجلس دهم همچنین در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت زهرا سعیدی که نسبت به عدم حضور در کمیسیون «صنایع و معادن» معترض بود، یادآور شد: نماینده مبارکه هم باتوجه به این‌که علاوه بر مدرک صنایع، یک مدرک کارشناسی‌ارشد اقتصاد هم داشتند، به کمیسیون اقتصادی منتقل شدند.

احتمال بروز درصد اندکی خطا در تعیین کمیسیون‌ها

نعمتی با تاکید بر این‌که تعیین‌تکلیف شدند تمامی کمیسیون‌ها تا پیش از برگزاری انتخابات هیات‌رئیسه، در باره وضعیت یکی از نمایندگان اهواز گفت: به هر حال، امکان دارد در مرحله بررسی سوابق نمایندگان در شعب ۱۵ گانه، درصد خطای اندکی در خصوص قرار گرفتن نمایندگان در کمیسیون‌های تخصصی صورت گیرد اما آقای کاظمی‌نسب بنابر سوابقشان تعیین تکلیف شدند.

پورمختار به پیشنهاد خودش تغییر کمیسیون داد

این عضو هیات‌رئیسه مجلس همچنین در توضیح علت تغییر کمیسیون محمدعلی پورمختار گفت: آقای پورمختار عصر روز چهارشنبه، باتوجه به این‌که کمیسیون قضایی به ظرفیت حدنصاب نرسیده بود، پیشنهاد دادند که به این کمیسیون نقل‌مکان کنند.

این نماینده اصولگرای تهران با صراحت بروز هرگونه حاشیه درمورد تصمیمش پورمختار در راستای تغییر کمیسیون را تکذیب کرد.

تخلف هیات‌رئیسه در اعلام‌وصل ۱۲ طرح پیش از تشکیل کمیسیون‌ها

سخنگوی هیات‌رئیسه مجلس دهم همچنین در پاسخ به سوالی درباره اعلام وصول ۱۲ طرح در جلسه علنی روز دوشنبه و ساعتی پیش از برگزاری انتخابات هیات‌رئیسه کمیسیون‌ها در شرایطی که بنابر آیین‌نامه داخلی مجلس، تا زمانی که کمیسیون‌های تخصصی به صورت رسمی آغاز به کار نکرده‌اند، گفت: امروز کمیسیون‌ها تشکیل می‌شوند و این مسئله ایرادی ندارد و از آن‌جا که معلوم نیست مجلس به این طرح‌ها رای مثبت بدهد یا خیر، ایرادی وارد نیست. ضمن آن‌که به هر تقدیر، ‌ تکلیف کمیسیون‌ها امروز مشخص خواهد شد و درصورت عدم موافقت نمایندگان با یکی از این طرح‌ها، امکان ارجاع آن طرح خاص به کمیسیون مربوطه وجود خواهد داشت.

تکلیف تمامی کمیسیون‌ها روز دوشنبه مشخص می‌شود

نعمتی در پایان و در پاسخ به این سوال که آیا بنابر آیین‌نامه داخلی مجلس، برای اعلام وصول یک طرح نباید ابتدا تمامی کمیسیون‌های تخصصی به طور کامل تعیین‌تکلیف شوند، گفت: به هر حال امروز تمامی کمیسیون‌ها تشکیل خواهد شد.

به گزارش ایلنا؛ باوجود تعیین‌تکلیف هیات‌رئیسه ۱۱ کمیسیون تخصصی مجلس، انتخابات کمیسیون‌هایی همچون «حقوقی و قضایی» به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای کمیسیون، برگزار نشد و همچنین انتخابات هیات‌رئیسه کمیسیون خاص «اصل نودم قانون اساسی» نیز قرار است، روز سه‌شنبه (فردا) و در صحن علنی برگزار شود./
پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet