هدر اصلی
1395/04/01 08:55:02
سرویس سیاسی
گودرزی تشریح کرد؛

دور سوم سفر ظریف به اروپا/ پیگیری اجرائی شدن توافقات اقتصادی گذشته

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر امور خارجه برای پیگیری اجرائی شدن توافقات اقتصادی گذشته به دیدار مقامات کشورهای اروپایی می رود.
دور سوم سفر ظریف به اروپا/ پیگیری اجرائی شدن توافقات اقتصادی گذشته عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر امور خارجه برای پیگیری اجرائی شدن توافقات اقتصادی گذشته به دیدار مقامات کشورهای اروپایی می رود. https://cdn.icana.ir/d/019/201605104443799653.jpg دور,سوم,سفر,ظریف,به,اروپا/,پیگیری,اجرائی,شدن,توافقات,اقتصادی,گذشته Icana

مسعود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص سفر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به فرانسه و هلند، اظهار داشت: وزیر امور خارجه در گذشته نیز سفر دوره ای داشته و این سفر نیز در ادامه همان سفرها است.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در حال حاضر با یک شرایط جدید روبه رو هستیم که این شرایط جدید باید بیشتر تبیین شود. در گذشته مسائل در مذاکرات محدودی انجام شده و اقناع سازیها تنها در حوزه خاصی صورت گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: الان نیاز است تفاهماتی که با غرب و به خصوص اروپا داشته ایم را توسط وزیر خارجه این کشورها در دیدارهای مختلف مطرح شود تا برای اجرای آن ها اقدامات لازم انجام شود.

گودرزی با بیان اینکه مسائلی که مورد توافق طرفین بوده است باید در این دیدارها بیان و پیگیری شود، گفت: سفر آقای ظریف نیز در همین راستا انجام می شود.

وی افزود: اهمیت سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از بعد دیگری نیز باید بررسی شود چون که سفر وی به اروپا شرایط اجرایی شدن توافقات اقتصادی که در گذشته انجام شده است را مورد پیگیری قرار می دهد تا بستر سازی برای جذب سرمایه گذاری های خارجی و مراودات بین طرفین انجام شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: در کنار این مسائلی که آقای ظریف به دنبال پیگیری آن ها است، این مراودات سبب می شود که روابط ما با سایر کشورها که در طول سال ها متوقف شده بود را احیا کنیم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از شاخصه های ارتباط بین دو کشور تبادل هیئت ها است، کشورهایی که در زمینه مبادلات سطح کمتری را داشته باشند، نشان دهنده این است که این کشورها مشکلاتی در مناسبات دو جانبه دارند. در این رفت و آمدها ظرفیت ها شناسایی شده و اعتمادسازی ها نیز انجام می شود تا طرفین به اهداف خود برسند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet