هفته دفاع مقدس
1395/03/31 17:18:15
سرویس سیاسی
نقوی حسینی خبرداد؛

سوریه اولین مقصد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم/ استمرار حمایت محور مقاومت

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گف: سفر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سوریه در اولویت است که نشان می‌دهد حمایت از محور مقاومت ادامه دارد.
سوریه اولین مقصد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم/ استمرار حمایت محور مقاومت سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گف: سفر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سوریه در اولویت است که نشان می‌دهد حمایت از محور مقاومت ادامه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/42817.jpg سوریه,اولین,مقصد,کمیسیون,امنیت,ملی,و,سیاست,خارجی,مجلس,دهم/,استمرار,حمایت,محور,مقاومت Icana

 سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص جلسه هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: اتفاق اعضا در این جلسه حضور داشتند و موضوعات مهمی از جمله اولویت های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح شد.

وی افزود: در این جلسه آئین نامه داخلی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرائت و به تصویب هیئت رئیسه رسید و مرحله بعد در صحن کمیسیون این آئین نامه باید به تصویب برسد. در این آئین نامه چهارچوب فعالیت های کمیسیون و کارگروه ها و نحوه مشارکت اعضا مشخص شده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از اولویت هایی که هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تعیین کرد، سفر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به سوریه بود که اولین سفر کمیسیون امنیت ملی به سوریه نشان دهنده حمایت و پشتیبانی از محور مقاومت است.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس دهم گفت: فردا ساعت 7 صبح کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی جلسه خواهد داشت که در جلسه فردا آئین نامه داخلی که مصوب هیئت رئیسه است به بحث اعضای کمیسیون گذارده خواهد شد.

نقوی حسینی گفت: در جلسه فردا نحوه تشکیل کارگروه های کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مورد بحث قرار می گیرد. 3 کمیته اصلی با نام های کمیته سیاست خارجی، کمیته امنیت و کمیته دفاعی وجود دارد که در کنار آن ها تعدادی کمیته فرعی نیز وجود دارد.

وی افزود: یکی از کمیته های فرعی که امروز پیشنهاد شد و به تصویب هم رسید، تشکیل کمیته هسته ای در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: چون در حال اجرای برجام هستیم و نظارت اجرای برجام بر عهده این کمیسیون است و هر 6 ماه یکبار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی باید گزارش خود را به صحن علنی مجلس بدهد، به همین جهت کمیته هسته ای تشکیل می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet