خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1388/02/16 07:19:00
سرویس بین الملل

دیدار رییس مجلس بوسنی هرزگوین با رییس گروه دوستی پارلمانی ایران

**رییس مجلس نمایندگان بوسنی و هرزگوین که در راس یک هیات پارلمانی به ایران سفر کرده است، بعد از ظهر روز سه‌شنبه با رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بوسنی هرزگوین دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این دیدار "سلیمان جعفرزاده" با ابراز خرسندی از حضور هیات پارلمانی بوسنی و هرزگوین در جمهوری اسلامی ایران، تمایل و علاقه‌مندی مسوولین جمهوری اسلامی ایران را جهت تحکیم و گسترش هرچه بیشتر مناسبات فی‌مابین در کلیه‌ی زمینه‌های مورد علاقه طرفین مورد تاکید قرار داد و گفت: موفقیت دولت و ملت بوسنی و هرزگوین به منزله‌ موفقیت مردم و دولت ایران است.

وی در ادامه اظهار داشت: نباید اجازه داد هیچ عاملی باعث ایجاد تردید در دوستی و تعمیق روابط دو کشور گردد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بوسنی هرزگوین از گروه‌های دوستی پارلمانی به عنوان ابزاری مهم برای تسهیل رشد و افزایش سطح روابط نام برد و بر استمرار رفت و آمدهای پارلمانی تاکید کرد.

جعفرزاده در ادامه با تاکید بر ضرورت توسعه‌ همکاری‌های پارلمانی دو کشور، از اتحادیه بین‌المجالس به عنوان محمل مناسبی برای گسترش همکاری‌ها و مناسبات فی‌مابین یاد کرد و گفت: پارلمان‌ها می‌توانند در ارتقای سطح مناسبات دو کشور در زمینه‌های مختلف تاثیرگذار باشند.

رییس کمیسیون اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حق مسلم کشورمان در استفاده‌ی صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای، گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس معاهده‌ ان‌.پی.‌تی حق استفاده‌ی صلح‌آمی از فن‌آوری و دانش هسته‌ای را برای خود محفوظ می‌دارد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و بوسنی هرزگوین در پایان ضمن ابراز خرسندی از ثبات و آرامش در کشور بوسنی و هرزگوین، بر موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر استمرار این روند در این کشور تاکید کرد.

در ادامه‌ این دیدار رییس مجلس نمایندگان بوسنی و هرزگوین ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران روابط کشورش را با جمهوری اسلامی ایران خوب و سازنده توصیف کرد و گفت: ایران و بوسنی هرزگوین باید از تمام قابلیت‌ها و ظرفیت‌های موجود برای توسعه‌ بیش از پیش روابط خود بهره گیرند.

وی در ادامه اظهارداشت : پارلمان‌های دو کشور می‌توانند نقش مهمی در تسهیل و تحکیم روابط دوستانه‌ دو کشور ایفا نمایند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet