هدر موبایل
1395/03/31 21:35:06
سرویس اجتماعی
کاتب در همایش مدیریت سلامت اداری:

مجلس با حذف قوانین اضافی به دنبال کاهش فساد اداری است

نماینده مردم سمنان در مجلس تأکید کرد که با منتخبان ملت با حذف قوانین اضافی به دنبال کاهش فساد اداری هستند.
مجلس با حذف قوانین اضافی به دنبال کاهش فساد اداری است نماینده مردم سمنان در مجلس تأکید کرد که با منتخبان ملت با حذف قوانین اضافی به دنبال کاهش فساد اداری هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/43131.jpg ,مجلس,با,حذف,قوانین,اضافی,به,دنبال,کاهش,فساد,اداری,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا کاتب در همایش مدیریت سلامت اداری افزود: اگر بخواهیم به بحث سلامت نظام اداری بیشتر بپردازیم لازم است همه جامعه و مسئولان دست به دست یکدیگر داده تا برای به دست آوردن سلامت نظام اداری تلاش کنند. در این میان اگر مسئولیت ها را به دوش یکدیگر بیاندازیم به نوعی از تکلیف الهی شانه خالی کرده ایم.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای سلامت نظام اداری علاوه بر مردم دولت و مجلس نیز مکلف به وظایف مهمی هستند لذا اگر دولت می توانست شبکه ملی اطلاعات را که در قانون برنامه پنجم بدان اشاره شده بود اجرایی می کرد می توانستیم در بحث سلامت نظام اداری گام های موثری برداریم.

وی یادآور شد: همچنین لازم بود که دولت نقشه جامع الکترونیکی را نیز طراحی کند اما متأسفانه این رسالت نیز عملیاتی نشد؛ دولت الکترونیک موضوعی بود که مسئولان اجرایی می توانستند به واسطه آن بخش اعظمی از فساد اداری را کاهش دهند که این نیز محقق نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: تکلیفی نیز بر عهده مجلس است که آن قانونگذاری شفاف است؛ در دیداری که نمایندگان مجلس دهم با مقام معظم رهبری داشتند ایشان عنوان کردند که مجلس باید قانونی تصویب کند که فسادآور نباشد همچنین ایشان تأکید داشتند مجلس باید قانونی تصویب کند که علاوه بر آنکه جامع بوده منجر به برداشت های سلیقه ای نشود.

کاتب ادامه داد: بسیاری از مشکلات فساد اداری در کشور از آن جهت است که افراد برداشت های سلیقه ای از قانون دارند که البته در نخستین گام مجلس دهم تنقیح قوانین مورد توجه قرار گرفت که براساس آن نمایندگان به دنبال آن هستند تا قوانین زاید حذف شود زیرا این قوانین برای کشور نامطلوب است.

وی با یادآوری انتشار فیش های حقوقی برخی مدیران گفت: این آسیبی جدی به نظام اداری کشور می زند و دلیلش هم آن است که برداشت های متفاوتی از قانون شده که افراد در قالب فعالیت های مختلف دریافتی های نجومی دارند که در هر صورت امید است مجلس، دولت و مردم در کنار یکدیگر به کاهش فساد اداری کمک کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet