هدر موبایل
1395/04/01 13:08:49
سرویس اقتصادی
کاتب:

دورزدن قوانین برای رسیدن به حقوق نجومی تخلف آشکار است/ضرورت برخورد قاطعانه و سریع با متخلفان

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دور زدن قوانین و تفسیر به رأی در برخی از قوانین برای رسیدن به حقوق بالاتر تخلف آشکار است،گفت:در کشور اسلامی ما باید مدیران و مسئولان با درنظرگرفتن اصل خدمتگزاری به مردم و تقوای الهی از دریافت حقوق‌های خارج از عرف پرهیز کنند.
دورزدن قوانین برای رسیدن به حقوق نجومی تخلف آشکار است/ضرورت برخورد قاطعانه و سریع با متخلفان عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دور زدن قوانین و تفسیر به رأی در برخی از قوانین برای رسیدن به حقوق بالاتر تخلف آشکار است،گفت:در کشور اسلامی ما باید مدیران و مسئولان با درنظرگرفتن اصل خدمتگزاری به مردم و تقوای الهی از دریافت حقوق‌های خارج از عرف پرهیز کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201601107772769650.jpg دورزدن,قوانین,برای,رسیدن,به,حقوق,نجومی,تخلف,آشکار,است/ضرورت,برخورد,قاطعانه,و,سریع,با,متخلفان Icana

غلامرضا کاتب درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درخصوص رسیدگی و  نظارت مجلس، کمیسیون‌های ذیربط و دستگاه‌های نظارتی به حقوق‌های نجومی برخی از مدیران گفت: با توجه به اینکه در جمهوری اسلامی ایران مبنای تمام کارها بر پایه عدالت اجتماعی پایه‌گذاری شده و یکی از مصادیق اجرای عدالت متوازن بودن حقوق و دستمزد با کار و خدمات ارائه شده است؛لذا در راستای عدالت اجتماعی دستگاه‌های نظارتی علی‌الخصوص مجلس شورای اسلامی مصمم است تا با نظارت دقیق و اصلاح تدوین قوانین لازم برای متعارف کردن حقوق و دستمزدها اقدام موثری انجام دهد.

نماینده مردم گرمسار درمجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه مصداق تصمیم جدی مجلس،دستور ریاست مجلس به دیوان محاسبات کشور برای برخورد جدی با حقوق‌های نجومی بعضی از مدیران دستگاه‌ها و شرکت‌های مشمول قانون است،افزود:دورزدن قانون و استفاده ابزاری از قوانین و تفسیر به رأی در برخی از قوانین برای رسیدن به حقوق بالاتر و مصوبات غیرقانونی هیئت مدیره‌ها و هیئت امنا بعضی از تشکیلات دولتی یا وابسته به دولت از تخلفات آشکار به شمار می‌آید.

 

اخبار حقوق‌های نجومی باعث رنجش خاطر مردم شده است

کاتب ادامه داد:در کشور اسلامی باید مدیران و مسئولان با درنظر گرفتن اصل خدمتگزاری به مردم و تقوای الهی از دریافت حقوق‌های خارج از عرف پرهیز کنند تا جامعه نسبت به کارگزاران بدبین نباشند و همچنین انگیزه خدمت در بدنه کارمندی و کارشناسی با مشاهده تبعیض در دریافت‌ها از بین نرود.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی مردم و بیکاری حاکم برجامعه موجب آزار خانواده‌های ایرانی شده است،اظهار کرد:کارگزاران و مدیران نظام باید در راستای حل این دو مشکل بیش از پیش تلاش کنند و در مقطع زمانی فعلی نشر اخبار حقوق‌های نجومی باعث رنجش خاطر مردم و بعضا بی‌اعتمادی به مسئولین شده است.

 

پرداختی‌های غیرقانونی در سطح مدیران خسارت جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت

کاتب با اشاره به اینکه براساس قانون مدیریت خدمات کشوری فاصله بین حداقل و حداکثر حقوق دریافتی نمی‌تواند بالاتر از 7 برابر باشد،افزود:دریافتی‌های بیش از این میزان تخلف است و پرداختی‌های غیرقانونی در سطح مدیران موجب یاس و ناامیدی دلسوزان به نظام و انقلاب می‌شود که خسارت جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد:معیارهای سنجش مدیران و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ساده‌زیستی،زهد و تقوی،قانع بودن،پرهیز از تجمل‌گرایی، دست‌پاکی و رعایت قوانین و مقررات است.

 

برگشت مبالغ دریافتی خارج از عرف و قانون به خزانه دولت مصداق بارز مبارزه با بی‌عدالتی است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه رفتارها و معیارهای خارج از این چارچوب مردود و بایستی توسط مراجع ذیربط نظارتی علی‌الخصوص مجلس شورای اسلامی برخورد قانونی شود، تصریح کرد: انتظار می رود با توجه به دستور رئیس جمهوری با مدیرانی که دریافت نجومی داشته‌اند برخورد قاطعانه و سریعی انجام شود تا شاهد اصلاحات اساسی در خصوص دریافتی‌های به ناحق باشیم و مردم عزیز نیز از این موضوع خرسند و خوشحال شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:برگشت مبالغ دریافتی خارج از عرف و قانون به خزانه دولت می‌تواند آثار بسیار مثبتی در تجدید قوا و روحیه کارمندان زحمت‌کش دستگاه‌های مختلف داشته و مصداق بارزی از مبارزه با بی‌عدالتی و تبعیض را شاهد باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet