هدر موبایل
1395/04/01 11:47:27
سرویس صحن
در صحن علنی مجلس صورت گرفت

توضیحات نایب رییس مجلس درباره انتخاب رییس کمیسیون اصل 90 در صحن علنی

پزشکیان در پاسخ به تذکر آیین نامه ای دهقان مبنی بر ضرورت توجه به وجود حداقل ۱۹ عضو برای تشکیل کمیسیون گفت: بحث ها در خصوص تعداد اعضای کمیسیون اصل ۹۰ در جلسه مشترک هیات رئیسه و اعضای شعب بررسی شده و در این خصوص باید عنوان کرد معاونت قوانین نمی توانند ماده ۴۸ آیین نامه را تنقیح کنند.
توضیحات نایب رییس مجلس درباره انتخاب رییس کمیسیون اصل 90 در صحن علنی پزشکیان در پاسخ به تذکر آیین نامه ای دهقان مبنی بر ضرورت توجه به وجود حداقل 19 عضو برای تشکیل کمیسیون گفت: بحث ها در خصوص تعداد اعضای کمیسیون اصل 90 در جلسه مشترک هیات رئیسه و اعضای شعب بررسی شده و در این خصوص باید عنوان کرد معاونت قوانین نمی توانند ماده 48 آیین نامه را تنقیح کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605100469374026.jpg توضیحات,نایب,رییس,مجلس,درباره,انتخاب,رییس,کمیسیون,اصل,90,در,صحن,علنی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد دهقان در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 1 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین نامه ای در خصوص تعداد اعضای کمیسیون های مجلس گفت: بر اساس ماده قانونی تعداد اعضای کمیسیون ها از جمله کمیسیون اصل 90 مشخص شده که حداقل آن 19 نفر و حداکثر آن 23 نفر است بنابراین موضوع مذکور یک امر بدیهی است.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اداره قوانین مجلس بند 2 ماده 48 آیین نامه را چاپ کرده  و اداره قوانینی که وظیفه تنقیح صدها قانون را دارد باید آیین نامه داخلی را تنقیح کند و در این رابطه باید هیات رئیسه با روسای شعب جلسه برگزار می کرد.

دهقانی افزود: با توجه به موضوعات مذکور باید سوال کرد آیا کمیسیون اصل 90 دارای  19 عضو است که در حال حاضر با پیشنهاد هیات رئیسه، رئیس برای آن در صحن علنی انتخاب شود.

وی افزود: همچنین کمیسیون قضایی و حقوقی در خصوص جان و مال ناموس مردم تصمیم گیری می کند بنابراین باید 19 عضو داشته باشد.

دهقانی گفت: وقتی کمیسیونی دارای تعداد اعضای کافی نیست انتخاب رئیس برای آن معنا ندارد و نکته دیگر اینکه چه اتفاقی افتاده که دو نفر برای ریاست به صحن معرفی شده است.

پزشکیان رئیس جلسه علنی در پاسخ به تذکر دهقان گفت: بحث ها در خصوص تعداد اعضا در جلسه هیات رئیسه با اعضای شعب بررسی شد و معاونت قوانین نمی تواند ماده 48 را تنقیح کند به دلیل اینکه این موضوع باید در شورای نگهبان بررسی شود و تا زمانی که ماده 48 وجود دارد کار می تواند انجام گیرد البته موضوعات و ایرادات بیان شده پیگیری خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet