هدر موبایل
1395/04/01 12:18:57
سرویس صحن

نظر نمایندگان مجلس در جلسه علنی درباره تشکیل کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی

نمایندگان مجلس با طرح تشکیل کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی موافقت نکردند.
نظر نمایندگان مجلس در جلسه علنی درباره تشکیل کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی نمایندگان مجلس با طرح تشکیل کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی موافقت نکردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605108799250542.jpg نظر,نمایندگان,مجلس,در,جلسه,علنی,درباره,تشکیل,کمیسیون,ویژه,اقتصاد,مقاومتی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان ملت در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 1 تیرماه) مجلس شورای اسلامی با 110 رای موافق، 16 رای مخالف و 17 رای ممتنع از مجموع 246 نماینده حاضر در صحن علنی با طرح تشکیل کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی موافقت نکردند.

حمیدرضا فولادگر در تشریح کمیسیون ویژه اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی موضوع مهمی است که تکلیف پیگیری آن ظرف چند سال گذشته بر دوش مسئولین اجرایی، دستگاه قضایی و نمایندگان ملت احساس شده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: سال 95 با عنوان اقتصاد مقاومتی، اقتصاد و عمل از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شد. این عنوان انتظار را از نمایندگان ملت بیش از گذشته ایجاد می کند که به اقتصاد مقاومتی توجه داشته باشند.

وی در ادامه گفت: باید همه امکانات مجلس و دولت در راستای اقتصاد مقاومتی به کار گرفته شود. شرایط رکود اقتصادی کشور می طلبد که برای خروج از وضعیت فعلی با توجه به نظر مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی با توجه به تولیدات داخلی در دستور کار قرار گیرد.

فولادگر گفت: بهبود فضای کسب و کار و ایجاد سرمایه برای اقتصاد مقاومتی باید در صدر سیاست های اقتصادی قرار گیرد. اقتصاد دانش بنیان با نگاه به فناوری های نو باید در دستور کار باشد.

وی خاطر نشان کرد: تجربه کمیسیون های ویژه ایجاب می کند که برای پیگیری اقتصاد مقاومتی یک کمیسیون ویژه تشکیل شود بر همین اساس بنا به تقاضای تعدادی از نمایندگان درخواست تشکیل آن به صحن علنی ارائه شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: کمیسیون اقتصاد مقاومتی در جهت پیشبرد و نظارت بر اصل 44 تشکیل می شود. هرگاه مقام معظم رهبری بر لزوم اقتصاد مقاومتی تاکید داشتند نظارت و اجرای صحیح اصل 44 قانون اساسی را نیز مطرح نمودند.

وی تصریح کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی، نظارت بر اجرای اقتصاد مقاومتی نیازمند یک راهبرد جدی است. اجرای اقتصاد مقاومتی موضوعی بود که در مجلس نهم نیز مورد تاکید نمایندگان ملت قرار داشت . با توجه به تشکیل مجلس دهم نیازمند آن هستیم که یک کمیسیون ویژه جهت پیگیری و تدوین قوانین مورد نیاز اقتصاد مقاومتی تشکیل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet