هدر موبایل
1395/04/01 12:08:22
سرویس صحن
پزشکیان در پاسخ به تذکر ادیانی:

تشخیص هیات رئیسه مبنی بر انتخاب رئیس کمیسیون اصل 90 در صحن علنی مجلس است

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: هیات رئیسه مجلس نمی‌تواند رئیس کمیسیون اصل ۹۰ را به مجلس معرفی کند. بلکه اعضای این کمیسیون باید همانند سایرکمیسیون‌ها رئیس را انتخاب کنند.
تشخیص هیات رئیسه مبنی بر انتخاب رئیس کمیسیون اصل 90 در صحن علنی مجلس است عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: هیات رئیسه مجلس نمی‌تواند رئیس کمیسیون اصل 90 را به مجلس معرفی کند. بلکه اعضای این کمیسیون باید همانند سایرکمیسیون‌ها رئیس را انتخاب کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606102835113599.jpg تشخیص,هیات,رئیسه,مبنی,بر,انتخاب,رئیس,کمیسیون,اصل,90,در,صحن,علنی,مجلس,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی ادیانی راد در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 1 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری مستند به ماده 42 این آیین نامه داخلی مجلس اظهار کرد: بر اساس این ماده تعداد اعضای همه کمیسیون‌ها حداقل 19 و حداکثر 23 نفر است. و در مواد دیگر آیین نامه اشاره دارد که اعضای ثابت این کمیسیون 8 نفر است و رئیس کمیسیون اصل 90 را هیات رئیسه به صحن علنی مجلس معرفی می‌کند.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی افزود: ‌با توجه به تناقض بین مواد آیین نامه داخلی مجلس هیات رئیسه نمی‌تواند رئیس کمیسیون اصل 90 را به صحن علنی معرفی کند. بلکه رئیس این کمیسیون باید همانند رویه‌ی دیگر کمیسیون‌ها انتخاب شود.

مسعود پزشکیان که ریاست جلسه را بر عهده داشت در این رابطه گفت: این موضوع در جلسه هیات رئیسه و روسای شعب مطرح شد. تشخیص هیات رئیسه این است که انتخاب رئیس کمیسیون اصل 90 باید در مجلس انجام شود./

انتهای پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet