هدر موبایل
1395/04/01 12:45:42
سرویس صحن
بیگلری پس از گزارش نوبخت مطرح کرد:

در ایجاد اشتغال و پرداخت یارانه شاهد بی‌عدالتی هستیم/دولت با ملت شفاف سخن بگوید

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس با بیان اینکه آمار اجرای عدالت در کشور درست نیست و تبعیض همچنان ادامه دارد گفت: دولت با ملت شفاف سخن بگوید.
در ایجاد اشتغال و پرداخت یارانه شاهد بی‌عدالتی هستیم/دولت با ملت شفاف سخن بگوید نماینده مردم سقز و بانه در مجلس با بیان اینکه آمار اجرای عدالت در کشور درست نیست و تبعیض همچنان ادامه دارد گفت: دولت با ملت شفاف سخن بگوید. https://cdn.icana.ir/d/019/201605101046420205.jpg در,ایجاد,اشتغال,و,پرداخت,یارانه,شاهد,بی‌عدالتی,هستیم/دولت,با,ملت,شفاف,سخن,بگوید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن بیگلری در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 1 تیرماه) مجلس شورای اسلامی گفت: دولت می‌گوید در حوزه اقتصادی کشاورزی رشد داشتیم ولی اگر پای درد دل کشاورزان بنشینید خواهید دید خلاف صحبت آقای نوبخت گلایه می کنند. برنامه ششم توسعه می طلبد که ساماندهی مجدد صورت گیرد. نرخ محصولات تضمینی و ساماندهی سهم کشاورزان موضوعی است که باید توسط دولت مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم سقز در مجلس شورای اسلامی گفت: پرداخت خسارت کشاورزان و همچنین ساماندهی سهم آب به صورت استانی نباشد و شهرستانی انجام گیرد. برخی استان ها با 10 شهرستان از لحاظ سهم آب با استان هایی که 8 شهرستان دارد برابر است که موجب اجحاف در حق کشاورزان استان ها می شود.

وی در ادامه افزود: مسائلی که در رابطه با مسکن مطرح شده تا زمانی که خروج از رکود بازار مسکن مطرح نشود این موضوع صحیح نخواهد بود. وضعیت معیشتی مردم ناخوشایند است.

بیگلری با اشاره به گزارش های ارائه شده توسط رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: در برخی موارد گفته شده است که نرخ تورم تثبیت شده و تک رقمی شده است ولی این را باید پذیرفت که قدرت خرید مردم به شدت کاهش یافته است. اگرچه تورم در گذشته وجود داشت اما مردم قدرت خرید داشتند.

بیگلری گفت: گفته شده که در سال برای 955 هزار نفر ایجاد شغل می شود اما عدالت در این مورد باید لحاظ شود. اینکه آقای رئیس جمهور چند شب پیش گفتند که چند میلیون نفر ایجاد شغل داشته ایم اما مسئله اساسی اینجاست که آیا عدالت در ایجاد شغل لحاظ شده است؟

وی خاطر نشان کرد: چند روز پیش وزیر کشور گفتند که در برخی شهرها آمار 60 درصد بیکاری وجود دارد و در کل کشور میانگین 20 درصد وجود دارد اما در بسیاری از شهرها به ویژه در مناطق محروم این موضوع صحت ندارد. آمار بیکاری در مناطق محروم بیش از 60 درصد است.

این نماینده مجلس دهم گفت: آنچه که در برنامه ششم توسعه لحاظ شده است اگر به شکل صحیح و متعهدانه عملیاتی شود پیامدهای خوبی در زمینه اشتغال خواهد داشت. مقام معظم رهبری فرمودند اگر با توجه به پتانسیل جمعیتی یک درصد ظرفیت جهان را داشته باشیم و به لحاظ جغرافیایی یک صدم  جغرافیای جهان را در اختیار داشته باشیم با توجه به آمار کنونی می توانستیم جایگاه بهتری داشته باشیم.

وی تصریح کرد: تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی به پیمانی امری ضروری است. اینکه گفته شده توانمندسازی محرومین و فقرا در برنامه ششم توسعه لحاظ شده است، صحیح نیست. بسیاری از افرادی که تنها درآمد آنها یارانه است متاسفانه به اشتباه یارانه آنها قطع شده است. باید راهکاری لحاظ شود که اموال محرومین در خطر قرار گیرد و یارانه آنها قطع شود.

بیگلری گفت: مسئله مبارزه با قاچاق همان گونه که مقام معظم رهبری بیان داشتند یک مهم است که باید همه پیگیر آن باشیم. رهبری در ادامه آن جمله معروف فرمودند که منظور من مرزنشینان کشور نیست.توجه به کوله بران و مرزنشینان موضوعی است که باید دولت به آن توجه داشته باشد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet