هدر موبایل
1388/02/16 09:38:00
سرویس سیاسی

نماینده خوی: بنزین وارداتی در سال جدید باید با قیمت فوب خلیج فارس عرضه شود

**"موید حسینی صدر" عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی با بیان اینکه براساس پیش فرض مجلس، دولت حق ندارد بابت بنزین وارداتی یارانه‌ای پرداخت نماید گفت: بنزین وارداتی در سال جدید باید با قیمت فوب خلیج فارس عرضه شود.

نماینده خوی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت،با اشاره به اینکه در حال حاضر 70 میلیون لیتر مصرف روزانه بنزین در داخل کشور داریم گفت: 44 میلیون لیتر این مصرف تولید داخل می‌باشد و مابقی آن وارداتی است که این مقدار که حدود 35 میلیون لیتر می‌باشد نیز به وسیله یارانه سوخت در اختیار مردم قرار گرفته است.

حسینی صدر خاطرنشان کرد: در صورتی که 40 لیتر از سهمیه بنزین کاهش می‌یافت میزان پرداخت یارانه سوخت امروز به صفر می‌رسید.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی تصریح کرد: اگر دولت هزینه‌ای را که برای یارانه بنزین وارداتی صرف توسعه میادین گازی می‌نمود امروز برداشت‌های بیشتری از ذخایر گازی مشترک با همسایگان خود داشتیم.

وی در پاسخ به این سوال که اگر قیمت بنزین به 400 تومان فوب خلیج فارس عرضه شود تاثیری بر تورم نخواهد داشت گفت: طبق محاسبات صورت گرفته در صورتی که قیمت بنزین 400 تومان باشد تورم ناشی از آن یک دهم خواهد بود و بازی افزایش یا کاهش قیمت بنزین تورمی ایجاد نخواهد کرد.

وی تصریح کرد: در صورتی که سرمایه گذاری‌ها در میادین مشترک گازی و یا پارس جنوبی هزینه می‌شد حاصل آن تماما سود خواهد بود.

حسینی گفت: اگر در شرکت نفت 2000 میلیارد تومان سرمایه گذاری نماییم در سال اول 1000 میلیارد آن بازگشت خواهد داشت.

حسینی صدر تاکید کرد: چرا در حالی که تمامی کشورهای عربی از جمله قطر از منابع گازی مشترک استفاده می‌نمایند ما هزینه سرمایه‌گذاری‌ها را صرف یارانه بنزین نماییم.

وی در پایان اظهار داشت: در صورتی که اطلاع‌رسانی درستی صورت بگیرد مردم هیچگاه راضی نخواهند شد که پولی که باید برای سرمایه‌گذاری در منابع نفت و گاز مصرف شود صرف یارانه بنزین گردد و کشورهای بزرگ منابع مشترک ما را غارت نمایند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet