هدر اصلی
1395/04/02 10:23:10
سرویس فرهنگی
خانلری مطرح کرد:

دانش‌آموزان کم می‌شوند، معلمان زیاد؛ همچنان از کمبود نیرو گله می‌شود

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه در سال‌های اخیر تعداد دانش‌آموزان کاهش یافته ولی به‌کارگیری نیروی انسانی در نظام آموزشی افزایش داشته، تصریح کرد: هنوز عنوان می‌شود کمبود نیروی انسانی متخصص در کشور وجود دارد.
دانش‌آموزان کم می‌شوند، معلمان زیاد؛ همچنان از کمبود نیرو گله می‌شود عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه در سال‌های اخیر تعداد دانش‌آموزان کاهش یافته ولی به‌کارگیری نیروی انسانی در نظام آموزشی افزایش داشته، تصریح کرد: هنوز عنوان می‌شود کمبود نیروی انسانی متخصص در کشور وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/82793.jpg دانش‌آموزان,کم,می‌شوند،,معلمان,زیاد؛,همچنان,از,کمبود,نیرو,گله,می‌شود Icana

کارن خانلری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نیازسنجی نامناسب نیروی انسانی در نظام آموزشی کشور را موجب تحقق نیافتن عدالت آموزشی دانست و با اشاره به اینکه سیاست استخدامی درستی در بدنه آموزش و پرورش کشور وجود ندارد، گفت: متاسفانه دست‌هایی وجود دارد که به صورت سیستمی و مستمر موضوع استخدام در این نظام آموزشی را افزایش می دهد که جای تأمل و تعجب دارد.

نماینده مردم ارامنه شمال در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر تعداد دانش آموزان کاهش یافته ولی در مقابل به کارگیری نیروی انسانی در نظام آموزشی افزایش داشته است، اظهار کرد: با توجه به این موضوع، همچنان عنوان می شود که کمبود نیروی انسانی متخصص در سراسر کشور وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه هرساله بودجه و سرانه نظام آموزشی کشورمان رشد می یابد و این در حالیست که روند رو به‌کاهش دانش آموزان ادامه دارد، افزود: می توان گفت که برای اجرای قوانین در این زمینه نیاز به فرهنگ سازی وجود دارد زیرا در حوزه جذب نیروی متخصص و به کارگیری نیروی انسانی کمبود قانونی وجود ندارد.

خانلری، جزیره‌ای و نامتوازن بودن توزیع نیروی انسانی در بدنه آموزش و پرورش را نتیجه جذب نامناسب طی سال‌های گذشته دانست و ادامه داد: به عنوان مثال هم اکنون نقل و انتقال افراد به پایتخت با ممنوعیت روبرو است و این در حالیست که در برخی از نقاط کشورمان یک معلم در چندین مقطع تحصیلی تدریس می کند.

عضو کمیسیون آموزش ‌و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وزارت آموزش و پرورش نیروی متخصص خود را از دانشگاه فرهنگیان جذب می کند، خاطرنشان کرد: متاسفانه راه‌های دورزدن قوانین وجود دارد و به همین دلیل افراد غیر، وارد بدنه نظام آموزشی می شوند؛ بدین جهت باید تلاش شود تا علاوه بر جلوگیری از استخدام افراد غیر متخصص در آموزش و پرورش، موضوع نیازسنجی نیز در جذب نیرو رعایت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet