هدر موبایل
1395/04/02 10:27:44
سرویس اقتصادی
زهرا سعیدی:

ناعدالتی در پرداخت حقوق قابل توجیه نیست/لزوم عودت مازاد حقوق های غیرمتعارف به خزانه

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ممکن است ناعدالتی تنها محدود به فیش حقوقی نشود و در برخی سازمان ها وام های کلان یا مزایای غیر متعارف پرداخت شده باشد که باید به این موضوع نیز رسیدگی شود.
ناعدالتی در پرداخت حقوق قابل توجیه نیست/لزوم عودت مازاد حقوق های غیرمتعارف به خزانه عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: ممکن است ناعدالتی تنها محدود به فیش حقوقی نشود و در برخی سازمان ها وام های کلان یا مزایای غیر متعارف پرداخت شده باشد که باید به این موضوع نیز رسیدگی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109659172704.jpg ناعدالتی,در,پرداخت,حقوق,قابل,توجیه,نیست/لزوم,عودت,مازاد,حقوق,های,غیرمتعارف,به,خزانه Icana

زهرا سعیدی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص حقوق های چند ده میلیون تومانی،گفت: باید در خصوص حقوق های نجومی هرچه زودتر شفاف سازی انجام شود.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اعتماد اجتماعی سرمایه اصلی مسئولان است،بنابراین تاخیر و کم توجهی به رسیدگی درخصوص فیش های نجومی باعث کمرنگ شدن اعتماد اجتماعی می شود؛ البته نباید فراموش کرد برخی از مسئولان به اندازه حق خود، حقوق دریافت نمی کنند.

 

پرداخت وام های کلان  یا مزایای غیرمتعارف هم از مصادیق بی عدالتی است

سعیدی افزود:عدالت و اعتماد اجتماعی باید همواره از سوی مسئولان نظام لحاظ شود،بنابراین باید با مدیرانی که با سهل انگاری سبب پرداخت حقوق های چند ده میلیون تومانی به برخی ها در جامعه شده اند،برخورد قانونی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: ممکن است ناعدالتی ها تنها محدود به فیش حقوقی نشود و در برخی سازمان ها وام های کلان  یا مزایای غیرمتعارف پرداخت شده باشد که باید به این موضوع نیز رسیدگی شود.

سعیدی ادامه داد:باید پذیرفت برخی اشخاص و نخبگان توانسته اند با زحمت به تخصص های ویژه دست پیدا کنند؛بطور مثال یک جراح فوق تخصص مغز کار خاص جراحی انجام می دهد که بطور طبیعی سطح دستمزدش براساس کارش تعیین می شود،بنابراین نکته این است از پرداخت های غیرمتعارف و ناعادلانه جلوگیری شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:رسیدگی به موضوع حقوق های چند ده میلیون تومانی باید به نحوی باشد که اشخاصی که حقوق غیرمتعارف دریافت کرده اند،مازاد حقوق را به خزانه بازگردانند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet