هدر اصلی
1395/04/06 11:37:00
سرویس اقتصادی
بختیار:

قرارداد پگاه گلپایگان  با کشور روسیه برای صادرات شیر منعقد شد/ صادرات محصولات غذایی و کشاورزی مستلزم حمایت است

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس با بیان اینکه قراردادی میان پگاه گلپایگان با کشور روسیه برای صادرات شیر ومواد لبنی منعقد شد، گفت:صادرات شیر می تواند بر اقتصاد دامداری تاثیر بسزایی داشته باشد.
قرارداد پگاه گلپایگان  با کشور روسیه برای صادرات شیر منعقد شد/ صادرات محصولات غذایی و کشاورزی مستلزم حمایت است نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس با بیان اینکه قراردادی میان پگاه گلپایگان با کشور روسیه برای صادرات شیر ومواد لبنی منعقد شد، گفت:صادرات شیر می تواند بر اقتصاد دامداری تاثیر بسزایی داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109660638917.jpg قرارداد,پگاه,گلپایگان ,با,کشور,روسیه,برای,صادرات,شیر,منعقد,شد/,صادرات,محصولات,غذایی,و,کشاورزی,مستلزم,حمایت,,است Icana

علی بختیار درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه  ملت درباره  منعقد شدن قراراد صادرات شیر به روسیه،گفت: قراردادی میان پگاه گلپایگان با کشور روسیه بری صادرات شیر منعقد شده  است و از همین  رو این اولین قراردادی است که در میان 4کارخانه اول کشور  در جریان است.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار درمجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: حدود سال 1335 شرکت زراعی گلپایگان درایران تاسیس شده است  و این درحالی است که سد گلپایگان نیز در این مقطع تاسیس شده تا گلپایگان به یک دشت حاصلخیز تبدیل شود تا بتواند  به قطب محصولات کشاورزی و دامداری تبدیل شود.

 

بهره بردار سد کوچری  باید بی طرف باشد/صادرات صنایع غذایی و کشاورزی مستلزم حمایت  است

نماینده مردم گلپایگان در مجلس،تصریح کرد:شهرک صنعتی سعیدآباد گلپایگان ظرفیت بسته بندی مناسبی درمحصولات غذایی و گوشتی دارد؛بنابراین با توجه به رکود اقتصادی در کشور،صادرات صنایع غذایی و کشاورزی مستلزم حمایت است و ازهمین رو برای توسعه تولیدات صنایع غذایی،کشاورزی و دامداری می توانیم برای 3000 هزار نفر اشتغال ایجاد کنیم.

وی  همچنین  درباره سد کوچری گلپایگان،تصریح کرد:شهرستان قم در تلاش است تا  بهره بردار سد کوچری باشد و اگر  این موضوع عملیاتی شد بطور واقع بینانه به حقوق مردم گلپایگان وخوانسار   اجحاف  می شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی درمجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه ما باید بهره داری از سد کوچری را به یک سازمان بی طرف  واگذار کنیم،ادامه داد:این سد برای تامین آب 12 شهرستان از جمله شهر قم در حوزه آبریز گلپایگان  تاسیس شده است،اما متاسفانه  حق آبه برای کشاورزان گلپایگانی درنظرگرفته نشده است./

پایان پیام

 

 

 

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet