هدر اصلی
1395/04/02 11:39:21
سرویس سیاسی
شیخ الاسلام:

هراس آل‌سعود از انتقال روحیه دموکراسی‌خواهی ملت بحرین به عربستان باعث سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم شد

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است اقدامات ظالمانه رژیم آل خلیفه علیه رهبران مذهبی بحرین باعث برافروختن خشم ملت این کشور و در نهایت منجر به انقلاب می شود.
هراس آل‌سعود از انتقال روحیه دموکراسی‌خواهی ملت بحرین به عربستان باعث سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم شد مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی معتقد است اقدامات ظالمانه رژیم آل خلیفه علیه رهبران مذهبی بحرین باعث برافروختن خشم ملت این کشور و در نهایت منجر به انقلاب می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/112494.jpg هراس,آل‌سعود,از,انتقال,روحیه,دموکراسی‌خواهی,ملت,بحرین,به,عربستان,باعث,سلب,تابعیت,شیخ,عیسی,قاسم,شد Icana

حسین شیخ الاسلام در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با محکوم کردن سلب تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم عالم بحرینی شیعه گفت: نیروی اشغالگر آل خلیفه مسئول سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم بوده که اقدامی خلاف قوانین بین المللی نیز هست چرا که نمی توان تابعیت شخصی را که در کشوری به دنیا آمده است از او گرفت.

مشاور رئیس مجلس در امور بین‌الملل بر همین اساس تصریح کرد: افزایش اینگونه اقدامات رژیم آل خلیفه مثل طولانی کردن حبس شیخ علی سلمان و سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم نشان می دهد شاهنشاهی بحرین در چارچوب شاهنشاهی عربستان و زیر سایه آل سعود بوده و به خواست آنها قصد افزایش تشنج در منطقه دارد.

وی افزود: با روی کار آمدن تیم جدید شاهنشاهی سعودی و علاقمندی بیش از حد پسر پادشاه عربستان به جانشینی وی، باعث شده سیاست های ظالمانه ای را در قبال کشورهای همسایه خود اتخاذ کنند چرا که حکومت در عربستان متکی به ملت و شایسته سالاری نبوده و دموکراسی در آن جریان ندارد در حالی که بحران بحرین از آنجا نشأت گرفت که ملت این کشور درخواست اجرای دموکراسی را داشتند از این رو این مسأله باعث هراس عربستان از انتقال این تفکر به کشور خود شد.

شیخ الاسلام ادامه داد: مردم بحرین خواستار رأی گیری و برگزاری انتخابات آزاد برای تعیین دولت خود بودند که همین خواسته جرقه ای برای ایجاد تنش ها در این کشور شد که این ترس برای سعودی ها وجود داشت که موج این اعتراضات به عربستان نیز برسد و حکومت شاهنشاهی آل سعود را با خطر مواجه کند.

وی در ادامه در خصوص محکوم کردن سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم از سوی دولت آمریکا اذعان داشت: آمریکا به ظاهر طرفدار دموکراسی است لذا این محکوم کردن طبیعی بود اما بهترین دوستان آمریکایی ها در منطقه دیکتاتورها هستند که در پشت پرده از سوی آنها حمایت می شوند.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل در پایان با اشاره به عواقب سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم برای رژیم آل خلیفه خاطرنشان کرد: فعالیت سیاسی مردم بحرین علیه نیروهای اشغالگر تا کنون مسالمت آمیز بود که با این اقدام به سمت خشونت رفته است و در نهایت امکان تبدیل شدن به انقلابی در سطح بحرین را رقم خواهد زد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet