هدر اصلی
1395/04/04 12:14:37
سرویس فرهنگی
موسوی تصریح کرد:

بذل و بخشش‌های نجومی از بیت‌المال، این‌بار در قراردادهای فوتبالیست‌ها/ خصوصی‌سازی، راه حل خروج از بحران

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس اعداد و ارقام نجومی قراردادهای بازیکنان فوتبال را موجب ایجاد چالش در عرصه ورزش دانست و گفت: استفاده از اعتبارات دولتی برای تامین قراردادهای میلیاردی به دلیل عدم تحقق خصوصی‌سازی باشگاه‌هاست.
بذل و بخشش‌های نجومی از بیت‌المال، این‌بار در قراردادهای فوتبالیست‌ها/ خصوصی‌سازی، راه حل خروج از بحران سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس اعداد و ارقام نجومی قراردادهای بازیکنان فوتبال را موجب ایجاد چالش در عرصه ورزش دانست و گفت: استفاده از اعتبارات دولتی برای تامین قراردادهای میلیاردی به دلیل عدم تحقق خصوصی‌سازی باشگاه‌هاست. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109812317427.jpg بذل,و,بخشش‌های,نجومی,از,بیت‌المال،,این‌بار,در,قراردادهای,فوتبالیست‌ها/,خصوصی‌سازی،,راه,حل,خروج,از,بحران Icana

سید فرید موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه انعقاد قراردادهای میلیاردی توسط باشگاه هایی مانند استقلال و پرسپولیس که به صورت دولتی اداره می شوند، فوتبال کشور را با چالش جدی مواجه خواهد کرد، گفت: هم اکنون با توجه به مشکلات اقتصادی تامین اعتبار امری سخت و دشوار است لذا اصرار بر ادامه روند گذشته و اداره دولتی این دو باشگاه، مشکل آفرین است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان باشگاه ها باید عنوان کنند چطور می خواهند رقم های نجومی قراردادها را تامین کنند، اظهار کرد: متاسفانه باید گفت که در نظام باشگاه داری کشورمان با ضعف جدی مواجه هستیم.

وی با تاکید بر اینکه وزارت ورزش و جوانان باید وارد موضوع قراردادهای میلیاردی شود و با اتخاذ سازوکار دقیق، علمی و سیاست های درست از بروز مشکل در آینده ورزش کشور جلوگیری کند، ادامه داد: یکی از دلایل این امر، استفاده از اعتبارات دولتی برای تامین قراردادهای میلیاردی و عدم تحقق خصوصی سازی این دو باشگاه فرهنگی – ورزشی است لذا باید به تدریج شرایط خروج بخش دولتی از ورزش را فراهم کرد تا بخش خصوصی متولی باشگاه‌داری شود.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه وظیفه اصلی دولت توسعه زیرساخت های ورزشی و گسترش ورزش های همگانی است، افزود: باید با خصوصی سازی باشگاه ها، ورزش کشور را از بروز چالش نجات دهیم.

موسوی تصریح کرد: تا زمانی که شرایط سرمایه گذاری بخش خصوصی در عرصه ورزش ایجاد نشود، این بخش رغبتی از خود نشان نخواهد داد و بخش دولتی نیز کماکان درگیر این مهم خواهد بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر زمان نقل و انتقالات بازیکنان نسبت به گذشته طولانی تر شده که علاوه بر تبعات فنی برای تیم های ورزشی، موجب بازارگرمی و افزایش قیمت ها از سوی برخی دلال ها شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی باشگاه ها در سال گذشته اقدام به هزینه های نجومی جهت جذب بازیکن کرده اند ولی در سال جاری نتوانستند بودجه این امر را تامین کنند، گفت: البته در این میان تجربه سال های گذشته نیز نشان داده بازیکن هایی که قراردادهای طلایی انعقاد می کنند کارامدی خاصی در لیگ نداشته و نتوانستند برای باشگاه ورزشی خود دستاورد مناسبی را رقم بزنند.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس دهم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تعهد از بودجه عمومی کشور توسط برخی باشگاه ها، تیم های حرفه ای را با چالش جدی روبرو می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet