هدر موبایل
1395/04/06 10:28:00
سرویس اقتصادی
افضلی تاکید کرد:

نرخ برنج ایرانی باید همسو با قدرت خرید مردم جامعه باشد

نایب رییس کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه برخی افراد در روستا با یارانه روزگار می گذارنند،گفت: نرخ برنج ایرانی باید همسو با قدرت خرید مردم کشور باشد اما باید هزینه تولید نیز کاهش یابد تا کشاورز متضرر نشود.
نرخ برنج ایرانی باید همسو با قدرت خرید مردم جامعه باشد نایب رییس کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه برخی افراد در روستا با یارانه روزگار می گذارنند،گفت: نرخ برنج ایرانی باید همسو با قدرت خرید مردم کشور باشد اما باید هزینه تولید نیز کاهش یابد تا کشاورز متضرر نشود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606106699425933.jpg نرخ,برنج,ایرانی,باید,همسو,با,قدرت,خرید,مردم,جامعه,باشد Icana

نظر افضلی درگفت وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت درباره نرخ برنج  ایرانی گفت:برای افزایش تولید برنج  ما باید با توجه هزینه تولید و منابع مصرفی آبی برنامه ریزی مدون کنیم تا برنج کاران محصول را با نرخ  کم تولید کنند تا علاوه بر مصرف کننده ،کشاورز نیز در نرخ  گذاری برنج متضرر نشود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سود واقعی برنج نصیب دلال می شود،تصریح کرد:کشاورز این قشر زحمتکش که با تلاش فراوان به کاشت،داشت و برداشت محصول می پردازد متاسفانه  نمی تواند سود عادلانه ای در این راستا کسب کند.

 وی  بابیان اینکه برخی افراد در روستا متاسفانه  تنها با  یارانه  زندگی  را می گذارنند، یادآورشد:  بدیهی است با توجه به شرایط اقتصادی در برخی  مناطق  باید  نرخ کالاهایی همچون برنج به نوعی تعیین شود که مردم توانایی خرید برنج داخلی  را داشته باشند و از طرفی دیگر هزینه های تولید باید پایین باشد تا کشاورز نیز در این  راستا سود مناسبی کسب کند.

افضلی،یادآورشد:اگر بتوانیم با افزایش سطح زیرکشت جوابگویی مصرف داخلی برنج باشیم،نیازی به واردات برنج خارجی نیست و این  درحالی است که در تلاطم نرخ برنج ک،شاورز و تولیدکننده دستی درکار ندارد،بلکه  دلالان  در این راستا  حرکت می کند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه  سطح زیرکشت برنج باید افزایش یابد،تصریح کرد:نرخ  برنج ایرانی باید بر طبق قدرت خرید مردم تعیین شود و در این راستا  هزینه تولید برای برنجکار ایرانی  نیز  باید کاهش باید./

پایان پیام

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet