هدر موبایل
1395/04/05 12:06:14
سرویس سیاسی
شیخ الاسلام با اشاره به سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله در خصوص تامین بودجه آن ها از طریق ایران:

تحریم‌های مالی آمریکا علیه حزب الله لبنان بی تاثیر است/ تحریم های آمریکا خدشه ای به ساختار حزب الله وارد نمی‌کند

مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله در خصوص تامین بودجه آن ها از طریق ایران گفت: تحریم‌های مالی آمریکا علیه حزب الله لبنان بی تاثیر است و خدشه‌ای را به ساختار حزب الله وارد نمی‌کند.
تحریم‌های مالی آمریکا علیه حزب الله لبنان بی تاثیر است/ تحریم های آمریکا خدشه ای به ساختار حزب الله وارد نمی‌کند مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنرانی اخیر سید حسن نصرالله در خصوص تامین بودجه آن ها از طریق ایران گفت: تحریم‌های مالی آمریکا علیه حزب الله لبنان بی تاثیر است و خدشه‌ای را به ساختار حزب الله وارد نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/112494.jpg تحریم‌های,مالی,آمریکا,علیه,حزب,الله,لبنان,بی,تاثیر,است/,تحریم,های,آمریکا,خدشه,ای,به,ساختار,حزب,الله,وارد,نمی‌کند Icana

حسین شیخ الاسلام در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه سال ها پیش که مردم مظلوم لبنان تحت ظلم فالانژیست ها، جناح های متکی به غرب، مرتجعین و شاهناهی های عربی بودند، بنیانگذاران حزب الله به ایران آمدند، اظهار داشت: این در حالی اتفاق افتاد که جنوب لبنان تحت اشغال کامل رژیم صهیونیستی بود.

مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی بیان کرد: آن ها با حضرت امام خمینی(ره) ملاقات و عقاید خود را به خدمت ایشان عرضه داشتند و برنامه های خود را برای رهایی از رژیم صهیونیستی بیان کردند.

سخت گیری امام خمینی(ره) در مورد حمایت از نهضت های آزادی بخش

وی با بیان اینکه ما در آن زمان تجربه های زیادی با حضرت امام خمینی(ره) در خصوص نهضت های آزادی بخش را داشتیم، ادامه داد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی در خصوص این گروه ها بسیار سخت‌گیر بودند.

شیخ الاسلام با بیان اینکه در موارد بسیار زیادی برای نهضت های آزادی بخش این چنین دلیل می آوردیم ولی ایشان قبول نمی‌کردند، متذکر شد: وقتی برادران حزب الله به خدمت امام خمینی (ره) رسیدند، ایشان دست ما را برای کمک به حزب الله باز گذاشتند و ما فهمیدیم که حزب الله لبنان با سایر نهضت ها تفاوت دارد.

وی افزود: بعهدها عرصه کمک به حزب الله در زمینه نظامی تغییر کرد و خوشبختانه تا حد کنونی رشد کرده است که همه شاهد آن هستیم.

مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در آن زمان که رئیس جمهور هم بودند مسئول جلسات در خصوص لبنان و حزب الله بودند، گفت: ایشان نیز نظارت بسیار خوبی داشتند و سفارش ها و تاکیدات زیادی را در خصوص درگیری های حزب الله با رژیم صهیونیستی می کردند علی الخصوص در زمانی که بیروت اشغال شد.

وی با بیان اینکه نیروهای رژیم صهیونیستی در سال 1982 تا بیروت پیش آمدند و مقاومت حزب الله به نتیجه نرسید، اظهار داشت: بعد از اشغال بیروت آمریکا، انگلیس، ایتالیا و فرانسه نیروهای خود را به بیروت آوردند.

شیخ الاسلام ادامه داد: حضور نیروهای 4 کشور دیگر در بیروت نشان داد نه تنها این موضوع سیاسی است بلکه اشغال بیروت تحت حمایت نظامی این کشورها نیز قرار دارد.

بیرون راندن اشغالگران بیروت؛ اولین ظهور حزب الله

وی افزود: اولین ظهور و بروز حزب الله در این زمان انجام شد، البته در موقع ورود رژیم صهیونیستی به بیروت ذوالفقار، حاج عماد و شهید سید عباس موسوی جنگیدند ولی چون سلاح هایشان سبک بود، به نتیجه ای نرسیدند ولی بعد از اشغال، مبارزه کردند و همه اشغالگران بیروت را بیرون راندند.

مدیرکل امور بین الملل مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اظهارات اخیر سید حسن نصرالله نشان می دهد که تحریم های آمریکا علیه این کشور موثر نیست، اظهار داشت: تحریم های آمریکا علیه لبنان بی جا است و ساختار حرب الله لبنان ساختاری باز نیست که با این تحریم ها خدشه ای در فعالیتش به وجود آید.

شیخ الاسلام خاطر نشان کرد: اقدام آمریکایی ها حماقت است و هیچ کاری نمی توانند انجام دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet