هدر موبایل
1395/04/07 11:23:18
سرویس اجتماعی
کرد تاکید کرد:

ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات بی‌سرپرست سریع‌تر تعیین تکلیف شود/ لزوم شناسنامه دار کردن حیوانات بی‌سرپرست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریعتر ماده واحده حمایت از حیوانات بی سرپرست از سوی دولت برای حمایت و جلوگیری از حیوان آزاری ها تاکید کرد.
ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات بی‌سرپرست سریع‌تر تعیین تکلیف شود/ لزوم شناسنامه دار کردن حیوانات بی‌سرپرست عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم تعیین تکلیف هر چه سریعتر ماده واحده حمایت از حیوانات بی سرپرست از سوی دولت برای حمایت و جلوگیری از حیوان آزاری ها تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201605102090576911.jpg ماده,واحده,حمایت,از,حقوق,حیوانات,بی‌سرپرست,سریع‌تر,تعیین,تکلیف,شود/,لزوم,شناسنامه,دار,کردن,حیوانات,بی‌سرپرست, Icana

علی کرد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارات مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر اینکه ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات بی سرپرست به زودی تقدیم دولت می شود، گفت: در جهت حمایت از حیوانات ولگرد و بی سرپرست این موضوع باید هر چه سریعتر به دولت ارسال و تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در رابطه با حمایت از حیوانات بی سرپرست و ولگرد با خلاء های قانونی روبرو هستیم بر لزوم تعیین تکلیف ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات بی سرپرست برای جلوگیری از خشونت علیه آنها تاکید کرد و افزود: همانطور که برای حمایت و حفاظت از حیات وحش کشور قوانینی تعریف و مصوب شده، باید نسبت به مصوب شدن قوانین مناسب برای حمایت از حیوانات ولگرد و بی سرپرست نیز اقدام کرد که می طلبد دولت در این رابطه لایحه ای به مجلس ارائه کند.

کرد با تاکید بر اینکه مفاد ماده واحده حمایت از حقوق حیوانات بی سرپرست و ولگرد باید بر مبنای کار کارشناسی باشد، تصریح کرد: به طور حتم کمسیسیون اجتماعی مجلس از چنین طرح هایی حمایت های لازم را خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم،  آزار و شکنجه حیوانات را بر خلاف موزاین شرعی، احادیث و نص صریح قرآن دانست و یادآور شد: تمامی حیوانات مانند انسان ها حق زیست و  زندگی دارند و هیچ فردی نباید  این حق را از آنها گرفته و آنها را مورد آزار و اذیت قرار دهد؛ البته آزار و اذیت حیوانات مذکور بیشتر به دلیل عدم حمایت های قانونی از آنها است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی حیوانات ولگرد و بی سرپرست باید تحت حمایت سازمان دامپزشکی قرار گیرند، ادامه داد: حمایت از حیوانات مذکور باید به مثابه حیوانات اهلی مورد توجه قرار گیرند.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، کورین و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی، شناسنامه دار کردن حیوانات ولگرد و بی سرپرست را امری لازم و ضروری  دانست  و گفت: با شناسنامه دار کردن حیوانات مذکور نسبت به آمار،  موجودیت و بهبود وضعیت آنها توجه بیشتری می شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، بر ضرورت ایجاد فضاهایی مخصوص برای نگهداری بهتر از حیوانات ولگرد و بی‌سرپرست  تاکید کرد و افزود: ایجاد چنین فضاهایی در جلوگیری از آزار و اذیت آنها بسیار موثر است البته علاوه بر این موضوع نیاز است  این حیوانات تحت حمایت دستگاه واحدی مانند دامپزشکی یا سازمان حفاظت محیط زیست قرار گیرند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet