هدر موبایل
1395/04/07 15:41:01
سرویس اقتصادی
مفتح تاکید کرد:

رشد فضای رقابت پذیری اقتصادی منوط به کاهش سود تسهیلات است

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه یکی از مهم ترین پارامترها در رشد اقتصادی تسهیلات بانکی است، گفت: ارایه تسهیلات با سود بالا نمی تواند کشور را به سمت بهبود اقتصادی هدایت کند.
رشد فضای رقابت پذیری اقتصادی منوط به کاهش سود تسهیلات است سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه یکی از مهم ترین پارامترها در رشد اقتصادی تسهیلات بانکی است، گفت: ارایه تسهیلات با سود بالا نمی تواند کشور را به سمت بهبود اقتصادی هدایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/68578.jpg رشد,فضای,رقابت,پذیری,اقتصادی,منوط,به,کاهش,سود,تسهیلات,است Icana

محمدمهدی مفتح درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با بیان اینکه یکی از مهم ترین پارامترها در رشد اقتصادی و همچنین فعال شدن فضای اقتصادی کشور بحث تسهیلات بانکی است،گفت: برای رفع رکود و ایجاد رونق اقتصادی باید حضور بانک ها را به صورت فعال درحوزه اقتصاد کشور داشته باشیم.

نماینده مردم تویسرکان درمجلس شورای اسلامی،با تاکید براینکه مهم ترین عملکرد بانک ها درفعال شدن و رونق فضای کلان اقتصاد کشور حضور آن ها در تسهیلات دهی بانکی است،افزود:یک سرمایه گذار یا یک فعال اقتصادی وقتی می خواهد کاری را انجام دهد نیاز به تسهیلات و حمایت بانک ها دارد که این موضوع درکشور ما درحد بسیار پایین دیده شده است.

وی ادامه داد:در هیچ جای دنیا این اتفاق نمی افتد که یک کار اقتصادی و تولیدی با سرمایه گذاری صددرصد سرمایه گذاران انجام شود ،بلکه همیشه درصدی را سرمایه گذار و مابقی را بانک ها با تسهیلات دهی جبران می کنند.

 

نقش غیرقابل انکار تسهیلات دهی بانک ها در رونق اقتصادی

این نماینده مردم درمجلس دهم، با بیان اینکه برای رونق اقتصاد کشور قطعا حضور بانک ها از طریق ارایه تسهیلات بانکی تاثیر قطعی و غیرقابل انکاری دارد،گفت: بانک ها اگر بخواهند در حوزه رشد اقتصادی ورود داشته باشند،باید با سود مناسبی وارد این فضا شوند.

وی با اشاره به انتقادات سرمایه گذاران ایرانی درخصوص رقابتی نبودن تولیداتشان، تصریح کرد:یکی از دلایلی که سرمایه گذاران ما اعلام می کنند که محصولاتشان قابلیت رقابت با محصولات خارجی را ندارد،بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی است.

 

ارایه تسهیلات بانکی ارزانقیمت اصل اول در رشد اقتصادی است

مفتح با بیان اینکه ارایه تسهیلات بانکی اصل اول در رشد اقتصادی است،گفت: از ارایه تسهیلات مهم تر درنظرگرفتن سود متناسبی برای تسهیلات بانکی است.

وی با اشاره به اظهارات بانک ها درخصوص بالا بودن هزینه تجهیز منابع مالی برای تسهیلات دهی، افزود: بانک باید در فضای اقتصادی به صورت سودآور کار خود را انجام بدهند،اما این موضوع نباید به رشد سود تسهیلات بانکی منجر شود.

مفتح ادامه داد:مهم ترین اجزای تامین هزینه ی تجهیز پول که سود سپرده ها است از سوی بانک ها کاهش داده شده و وقتی سود سپرده ها به میزان قابل توجهی کاهش پیدا می کند تسهیلات با سود کمتری باید پرداخت شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر گام دوم در مسیر رشد اقتصادی که کاهش سود تسهیلات است رخ ندهد،کاهش سود سپرده های بانکی یک اقدام موثری در حوزه اقتصاد نخواهد بود./

پایان پبام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet