هدر موبایل
1395/04/05 16:12:16
سرویس دیگر رسانه‌ها
حسین‌زاده:

زیرساخت‌های فرهنگی برای کاهش مخاطرات علیه محیط زیست و محیط‌بانان فراهم شود

نایب رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از محیط‌بانان و برخورد قاطع با شکارچیان در عین حال بر لزوم فراهم کردن زیرساخت‌های فرهنگی و آموزشی برای کاهش مخاطرات علیه محیط زیست و محیط‌بانان تاکید کرد.
زیرساخت‌های فرهنگی برای کاهش مخاطرات علیه محیط زیست و محیط‌بانان فراهم شود نایب رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از محیط‌بانان و برخورد قاطع با شکارچیان در عین حال بر لزوم فراهم کردن زیرساخت‌های فرهنگی و آموزشی برای کاهش مخاطرات علیه محیط زیست و محیط‌بانان تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/42979.jpg زیرساخت‌های,فرهنگی,برای,کاهش,مخاطرات,علیه,محیط,زیست,و,محیط‌بانان,فراهم,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالکریم حسین‌زاده با اشاره به کشته شدن سه محیط‌بان در روزهای گذشته توسط شکارچیان غیرقانونی گفت: به اعتقاد من برخوردهای چکشی با چنین مسائلی شاید بتواند التیام کوتاه‌مدتی برای این آلام باشد اما از وقوع این جرایم در آینده پیشگیری نمی‌کند. ما باید بررسی کنیم که تاکنون چقدر در زمینه محیط زیست آموزش و فرهنگ‌سازی صورت گرفته است؟

وی افزود: درست است که اقدامات فرهنگی و آموزشی قدری زمان‌بر است اما منافع بلندمدت دارد بنابراین ما باید رویکرد و روش خود را تغییر دهیم چراکه با رویکردهای تند به نتیجه نرسیدیم و امروز همچنان شاهد ایجاد تغییر در بستر محیط زیست، نسل‌کشی گونه‌های حیوانی و اتفاقات ناخوشایند برای محیط‌بانانی هستیم که جانشان را برای حفظ زیست‌بوم و گونه‌های حیوانی گذاشته‌اند.

نماینده مردم نقده با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری بر آموزش مردم و شکارچیان و ایجاد آتش بس بین آنان با محیط زیست، ادامه داد: ما همچنین در بعد قانون‌گذاری باید به نحوی قانون‌گذاری کنیم که در بودجه‌های سنواتی و برنامه ششم اعتبارات را افزایش دهیم چراکه هر قدر برای حفظ محیط زیست و عوامل آن از جمله محیط‌بانان سرمایه‌گذاری شود، در فرآیند توسعه پایدار خود را نشان خواهد داد.

حسین‌زاده آموزش، تربیت و ایجاد آشتی بین شکارچیان با محیط زیست را از مولفه‌های گم شده در حوزه محیط زیست عنوان و تصریح کرد: ما باید قوانینی تدوین کنیم که در حوزه‌های مدیریت استراتژیک حساسیت به محیط زیست را بالا ببریم، از همتای مجازی استفاده کنیم و کارگروه‌هایی برای آموزش ایجاد کنیم که خروجی عملیاتی داشته باشد و مطالعات تطبیقی بین جوامع مختلف انجام دهیم و نهایتا این مطالعات را به الگوهای بومی‌ساختی تبدیل کنیم.

وی با اشاره به لزوم به‌کارگیری کارشناسان بین‌المللی برای کاهش مخاطرات علیه محیط زیست از راه علمی اضافه کرد: استفاده از تجارب دنیا در این زمینه زمان را برای رسیدن به هدف کوتاه می‌کند و به ایجاد صلح و آشتی بین شکارچیان با محیط زیست و تدوین روش‌هایی برای افزایش ضریب امنیت محیط‌بانان کمک خواهد کرد. البته شاید این مولفه‌ها زمان‌بر باشند اما راهکارهایی علمی و دقیق هستند که موجب می‌شوند دچار بحران نشویم.

به گزارش ایسنا؛ نائب رئیس فراکسیون محیط زیست با تاکید بر لزوم تدوین برنامه‌ای برای کاهش تدریجی مخاطرات علیه محیط زیست یادآور شد: یکی از شاخص های این برنامه مدون حفظ امنیت جانی محیط بانان است. محیط بانان باید با تیم های پشتیبانی و ابزار مختلف مورد حمایت لجستیکی و قانونی قرار گیرند و البته در کنار فراهم کردن ظرفیت های قانونی لازم برای حمایت از محیط بانان و برخورد با شکارچیان باید گامهای اساسی برای ایجاد زیر ساختهای فرهنگی نیز برداشته شود تادر بلندمدت میزان آسیب پذیری کاهش یابد.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet