هدر موبایل
1395/04/05 16:31:09
سرویس اجتماعی
فرشادان تاکید کرد:

توفیقی در مبارزه با مواد مخدر حاصل نشده/ لزوم ورود جدی‌تر دولت به اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر

نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه دستگاه‌های متولی در مبارزه با مواد مخدر توفیق چندانی نداشته‌اند، گفت: ضرورت دارد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر به عنوان یکی از برنامه‌های اصولی دولت باجدیت بیشتری پیگیری شود.
توفیقی در مبارزه با مواد مخدر حاصل نشده/ لزوم ورود جدی‌تر دولت به اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر نماینده مردم سنندج در مجلس با بیان اینکه دستگاه‌های متولی در مبارزه با مواد مخدر توفیق چندانی نداشته‌اند، گفت: ضرورت دارد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر به عنوان یکی از برنامه‌های اصولی دولت باجدیت بیشتری پیگیری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100031333804.jpg توفیقی,در,مبارزه,با,مواد,مخدر,حاصل,نشده/,لزوم,ورود,جدی‌تر,دولت,به,اجتماعی,کردن,مبارزه,با,مواد,مخدر, Icana

سیدمهدی فرشادان در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه بی شک یکی از مهم ترین آسیب های اجتماعی که در سال های اخیر کشورمان را تحت تاثیر قرار داده معضل مواد مخدر است، تاکید کرد: اعتیاد نه تنها مشکل ایران بلکه معضل بزرگ جهان امروز و بلایی است که به صورتی آرام و پنهان در حال افزایش بوده و به آسیب‌هایی از جنبه‌های متعدد از جمله اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... منجر شده است.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرایش به مواد مخدر تک عاملی نیست، ادامه داد: اعتیاد به عنوان معضلی جدی چنان شکل پیچیده ای به خود گرفته که سبب شناسی آن به یکی از دغدغه های مسئولان و دست اندرکاران امور مبدل شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به اینکه بر طبق آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر در زمان حاضر بیش از یک میلیون و سیصد هزار مصرف کننده مواد مخدر در کشور وجود دارد و سالانه به طور تقریبی حدود 450 تن مواد مخدر در کشور به مصرف می رسد، تصریح کرد: متاسفانه در سال های اخیر آمار زنان معتاد کشور نیز رشد داشته است.

 وی افزود: هم اینک در کشورمان شاهد تولد نوزدان معتادی هستیم که از مادران معتاد به دنیا می آیند و همه اینها زنگ خطری جدی برای مسئولان است.

فرشادان عمده دلیل گرایش به سمت قاچاق و مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی را اقتصادی خواند وگفت: کارشناسان معتقدند بسیاری از افراد به دلیل نداشتن شغل مناسب و فقر به تولید و خرید و فروش مواد مخدر صنعتی و داروهای روانگردان روی می‌آورند.

وی بیکاری را مادر آسیب‌های اجتماعی خواند وتاکید کرد: امکانات ضعیف رفاهی، تفریحی و ورزشی موجود پاسخگوی نیاز نسل نوجوان و جوان در جامعه نیست و اعتیاد همه افراد جامعه را تهدید می‌کند.

 نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس دهم از اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر به عنوان یکی از برنامه‌های اصولی دولت برای مبارزه با معضل اعتیاد نام برد و افزود: برای توفیق کامل در مبارزه با مواد مخدر باید مردم کنار دولت قرار گیرند زیرا مبارزه با اعتیاد در صورتی که به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود و همه خود را مقابل آن مسئول بدانند و سیاست‌های تدوینی در این خصوص به صورت دقیق اجرا شود نتایج خوبی را به همراه خواهد داشت.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمده دلیل گرایش‌ به مصرف مواد مخدر در استان کردستان ریشه اقتصادی دارد، گفت: حرکت کُند در مسیر توسعه، بیکاری بالا، حاشیه نشینی در کنار هجمه تبلیغاتی دشمن در آن سوی مرز و نشانه رفتن بنیان خانواده با تهیه برنامه های ماهواره ای هدفمند از دلایل عدم موفقیت کامل در مبارزه با اعتیاد و مصرف مواد مخدر است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet