هدر موبایل
1395/04/07 11:14:18
سرویس سیاسی
نوریان:

عضویت در سازمان همکاری شانگهای وزن ایران درمقابل غرب را بالا می‌برد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است ایران می‌تواند با عضویت در سازمان همکاری شانگهای از ظرفیت های به وجود آمده جهت مبارزه با تروریسم جهانی استفاده کند.
عضویت در سازمان همکاری شانگهای وزن ایران درمقابل غرب را بالا می‌برد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است ایران می‌تواند با عضویت در سازمان همکاری شانگهای از ظرفیت های به وجود آمده جهت مبارزه با تروریسم جهانی استفاده کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103298981195.jpg عضویت,در,سازمان,همکاری,شانگهای,وزن,ایران,درمقابل,غرب,را,بالا,می‌برد Icana

اردشیر نوریان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه سازمان همکاری شانگهای وزنه تعادلی برای همکاری بین المللی در برابر قطب قدرت غرب است، گفت: اگر ایران بتواند به عضویت این سازمان درآید طبیعتا وزن جمهوری اسلامی نیز برای تأثیرگذاری و نفوذ بیشتر، افزایش می‌یابد.

نماینده مردم شهرکرد، سامان و بن در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به یکی از دستورکارهای سازمان همکاری شانگهای بیان داشت: تروریسم یکی از مباحثی است که در این سازمان پیگیری می شود و ایران به عنوان اصلی ترین قربانی ترور در دنیاست که همواره به صورت غیرمنصفانه مورد هجمه قرار گرفته است.

وی افزود: از طرف دیگر تا کنون ایران هم مورد تروریسم قرار می گیرد و هم به علت وجود استانداردهای دوگانه غرب متهم به تروریست پروری می شود، که البته مورد دوم از زمانی که برجام به تصویب رسید در دید جهانی نیز تأثیرگذاشت، با این حال این تجربیات می تواند باعث شود ایران بتواند در سازمان همکاری شانگهای حرفی برای گفتن داشته باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای، وزن جمهوری اسلامی برای مبارزه با تروریسم بیشتر شده و ظرفیتی برای کشورمان ایجاد می شود تا بتواند راهکارهای منطقی خود برای این مبارزه را ارائه کند که تمام این اتفاقات در پس فضای پس از تصویب برجام رخ داده و توانسته نگاه مثبتی در عرصه بین المللی نسبت به جمهوری اسلامی ایجاد کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet