هفته دفاع مقدس
1395/04/05 18:22:20
سرویس دیگر رسانه‌ها_
فلاحت پیشه مطرح کرد:

خروج پرونده های اطلاعاتی در زمان احمدی نژاد شایعه است

امکان دسترسی و کپی برداری از پرونده ها احمدی نژاد در زمان سرپرستی وزارت اطلاعات به خصوص با توجه به سابقه اطلاعاتی مشایی ، دغدغه جدی را برای جامعه به همراه دارد.
خروج پرونده های اطلاعاتی در زمان احمدی نژاد شایعه است امکان دسترسی و کپی برداری از پرونده ها احمدی نژاد در زمان سرپرستی وزارت اطلاعات به خصوص با توجه به سابقه اطلاعاتی مشایی ، دغدغه جدی را برای جامعه به همراه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101956336658.jpg خروج,پرونده,های,اطلاعاتی,در,زمان,احمدی,نژاد,شایعه,است, Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در هفته های اخیر "پرونده های احمدی نژادی" صدر اخبار رسانه ها بوده است. نخست حسن نوروزی ، نماینده مجلس هشتم که این روزها دوباره در مجلس دهم ردای نمایندگی بر تن دارد از مفقود شدن تعدادی از پرونده های کمیسیون اصل 90 که به تخلفات دولت احمدی نژاد مربوط می شد ، صحبت کرد. اگرچه این ادعا توسط محمدعلی پورمختار، رییس وقت کمیسیون اصل 90 تکذیب شد. به دنبال این موضوع دوباره کلید واژه "پرونده" و "احمدی نژاد" صدر اخبار بود، با این تفاوت که این بار کلید واژه مهم دیگری نیز دیده می شد: "وزارت اطلاعات"

فاضل موسوی ، نماینده و عضو کمیسیون اصل 90 مجلس هشتم در گفت و گویی مدعی شده بود که احمدی نژاد با عزل مصلحی، به پرونده های افراد مختلف در وزارت اطلاعات دست پیدا کرده است و از برخی از این اطلاعات در خصوص آن افراد استفاده می کند.

ادعایی که حالا غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با جزییات بیشتر آن را تایید می کند و از وزارت اطلاعات دولت روحانی درخواست رسیدگی جدی به این موضوع را دارد. این نماینده مجلس دهم تصریح دارد که احمدی نزاد از ابتدا با این نیت اژه ای را عزل کرد که به پرونده ها در زمان سرپرستی دست پیدا کند و بعد از آن نیز به این علت که مصلحی به او باج امنیتی نداد ، در پی عزل مصلحی برای تسلط خود بر وزارت اطلاعات بود که با واکنش قاطع رهبر انقلاب رو به رو شد .


 جعفرزاده ایمن آبادی در این خصوص می گوید: واقعیت امر این است که برخی از افراد و مجموعه ها که در حال حاضر هنوز دولت قبل را همراهی می کنند ، دلایلی غیر از قبول داشتن و علاقه و دوست داشتن و سرسپردگی دارند و در حقیقت تحت فشار هستند.

 نماینده مردم رشت با بیان این که احمدی نژاد از این افراد اطلاعاتی دارد که با استفاده از آن ها خواسته های خود را تحمیل می کند، افزود: پیش بینی می شود آقای احمدی نژاد نقطه ضعف هایی را از این افراد دارد که آن ها را به رخ شان می کشد.

این نماینده مجالس نهم و دهم در خصوص این مطلب تصریح کرد: در دولت قبل در بازه زمانی کوتاهی احمدی نژاد وزیر وقت اطلاعات محسنی اژه ای را عزل و سرپرستی وزارت اطلاعات را بر عهده گرفت که در این بازه زمانی خلاء امنیتی به وجود آمده است.

پرونده های خارج شده از وزارت اطلاعات پاشنه آشیل فشار احمدی نژاد بر برخی افراد شده است.

جعفرزاده ایمن آبادی خاطر نشان کرد: همان طور که پیش بینی می شد اطلاعات برخی از افراد شاخص کشوری از وزارت اطلاعات خارج شده و این اطلاعات پاشنه آشیل فشار احمدی نژاد بر این افراد شده است تا در برابر رفتارها و سیاست های احمدی نژاد سکوت و حتی در مواردی نیز بالاجبار ایشان را همراهی کنند.

وی ادامه داد: عزل اژه ای قوی ترین انگیزه برای این موضوع بوده است و در حقیقت  نیت این بود که احمدی نژاد بتواند به عنوان رییس جمهور سه ماه در کسوت سرپرست وزارت اطلاعات قرار گیرد و این برنامه ها را بیش از پیش پیاده کند.

مصلحی به احمدی نژاد باج امنیتی نداد

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تاکید کرد: در مورد مصلحی هم احمدی نژاد با همین برنامه پیش رفت اما حضرت آقا در حکمی مصلحی را ابقا کردند و جلو ادامه تخلفات احمدی نژاد در حوزه وزارت اطلاعات را گرفتند.

وی ادامه داد: مصلحی وزیر سالمی بود و فارغ از نوع نگاه سیاسی اش ، در آن مقطع زمانی به احمدی نژاد باج امنیتی نداد.

جعفرزاده ایمن آبادی خاطر نشان کرد: بر همین اساس احمدی نژاد وی را عزل کرد تا دوباره از خلاء زمانی استفاده کند و بتواند کارهایی که در زمان سرپرستی خود بعد از عزل اژه ای انجام داده بود را تکرار کند.

این نماینده مجلس همچنین گفت: پیش بینی ما این است که آقای احمدی نژاد اطلاعات گسترده ای را در زمان سرپرستی وزارت اطلاعات از مجموعه خارج کرده و این اطلاعات را کماکان در اختیار دارد و از آنها سوء استفاده می کند.

روایت جعفرزاده از امکان دستبرد احمدی نژاد به پرونده های وزارت اطلاعات زیر سایه تجربه امنیتی مشایی

وی با اشاره به این موضوع ادامه داد: برخی از چهره ها در محافلی با ایشان دیده می شوند که جای تعجب دارد و انسان از صلاحیت آن ها تعجب می کند که چرا با احمدی نژاد آمد و شد دارند و به نظر می رسد احمدی نژاد به ضعف هایی از این افراد دسترسی دارد که به رخ آن ها می کشد و از آن ها برای تحت فشار قرار دادن در جهت همراهی با خودش سوءاستفاده می کند.

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تاکید کرد: دوره کوتاه سرپرستی احمدی نژاد بر وزارت اطلاعات ، با توجه به این که در آن زمان در دولت مستقر بوده است و امکان دسترسی و کپی برداری از پرونده ها به خصوص با توجه به سابقه اطلاعاتی که مشایی نیز داشته است، دغدغه جدی را برای جامعه به همراه دارد.

این نماینده مجلس همچنین خاطر نشان کرد: از همان ابتدا انتظار داشتیم آقای علوی وزیر اطلاعات به این موضوع رسیدگی جدی داشته باشد ، هنوز هم انتظار می رود آقای علوی پاسخ درستی نسبت به این نگرانی به مردم بدهد.

فلاحت پیشه: خروج پرونده های اطلاعاتی در زمان احمدی نژاد شایعه است

به گزارش جمهوریت این بخشی از نگاهی است که یکی از نمایندگان مجلس به این موضوع دارد. در مقابل اظهارات جعفرزاده ایمن آبادی، حشمت الله فلاحت پیشه ، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس دهم و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هشتم که در زمان سرپرستی احمدی نژاد در کمیسیون امنیت حضور داشته است ، کلیه این موارد را با بیان ادله ، صرفا "شایعه" می نامد.

وی در این خصوص می گوید: این موضوع بیشتر در حد ادعا بود چرا که وزارت اطلاعات دستگاه فراجناحی و فرادولتی است و نهادی مربوط به کلیت نظام جمهوری اسلامی است  و از مجموعه هایی است که سیستم آن ، خود را به نظام پاسخگو می داند نه به شخص خاصی.

 


نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در این خصوص تصریح دارد: به نظر من ، این ادعایی است که در طول این دوران هرگز موردی در اثباتش در این حوزه دیده نشد، به این منظور که هرگز دیده نشد که آقای احمدی نژاد یا هر شخص دیگری با پرونده های وزارت اطلاعات از کسی نقطه ضعفی را بگیرد و یا کاری را انجام دهد.

فلاحت پیشه همچنین تصریح کرد: این موضوع با روح و نظام حاکم بر وزارت اطلاعات همخوان نیست و در همان زمان که موضوع سرپرستی احمدی نژاد بر وزارت اطلاعات مطرح شد ، مجموعه نظام حساسیت های خاصی پیدا کردند که زیر این حجم از حساسیت ها وقوع چنین اتفافی بعید است.

وی در مورد عزل مصلحی تاکید کرد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از اختلاف هایی که  آقای احمدی نژاد با مجموعه های مرتبط با خود پیدا کرد بعد از موضوع برکناری مصلحی پدید آمد، در همان زمان حساسیت های ویژه ای نسبت به  این موضوع پیدا  شد و بعد از آن این حساسیت ها بیشتر هم شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجالس هشتم و دهم خاطر نشان کرد: این موضوع در حد شایعه بود و معتقدم امکان چنین سوء استفاده ای از وزارت اطلاعات بسیار بعید و نادر است ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet