هدر اصلی
1395/04/07 13:44:48
سرویس سیاسی
احمدی:

روابط انگلیس و آمریکا در قالب اتحادیه اروپا تعریف نمی شود

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نهم گفت: سیاست های انگلیس پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا در منطقه مانند گذشته باقی می ماند و ارتباطات این کشور با آمریکا را نباید در قالب اتحادیه اروپا تعریف کنیم.
روابط انگلیس و آمریکا در قالب اتحادیه اروپا تعریف نمی شود رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نهم گفت: سیاست های انگلیس پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا در منطقه مانند گذشته باقی می ماند و ارتباطات این کشور با آمریکا را نباید در قالب اتحادیه اروپا تعریف کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/122500.jpg روابط,انگلیس,و,آمریکا,در,قالب,اتحادیه,اروپا,تعریف,نمی,شود Icana

وحید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و آینده روابط این کشور با آمریکا، اظهار داشت: اگر پیشینه روابط انگلیس و آمریکا را در مسائل سیاسی بین المللی و منطقه را مورد توجه قرار دهیم، مشخص می شود که انگلیس تبعیت خاصی را از سیاست های آمریکا داشته است.

نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس نهم شورای اسلامی بیان کرد: این تبعیت تا حدی است که گاهی منتقدان انگلیسی و ناظران بین المللی تعابیر بدی مانند "سگ دست آموز" و "تابع بی چون و چرای آمریکا" را در این زمینه به کار می بردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم ادامه داد: این تعابیر بیشتر در زمان حمله به عراق و در دوران تونی بلر بیشتر استفاده می شد که نشان می دهد سیاست های انگلیس و آمریکا شباهت های زیادی را داشت.

احمدی با بیان اینکه جدایی انگلیس از اتحادیه اروپا از دو منظر قابل توجه است، متذکر شد: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا نشانه عدم موفقیت اتحادیه اروپا است و امکان دارد برخی از کشورهای دیگر چنین موضعی را اتخاذ کنند و برای ادامه حضور در اتحادیه اروپا یا جدا شدن نظر مردم خود را جویا شوند.

وی افزود: این موضوعات نشان می دهد آنچه که اتحادیه اروپا در قاره اروپا دنبال می کرد به شکست انجامیده است. از طرف دیگر خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تفاوتی را در اتخاذ سیاست های آمریکا و انگلیس ایجاد نمی کند.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نهم شورای اسلامی گفت: سیاست های انگلیس در مطنقه مانند گذشته باقی می ماند و در ارتباط این کشور با آمریکا را نیز نباید در قالب اتحادیه اروپا تعریف کنیم، زیرا انگلیس رابطه ای جدای از اتحادیه اروپا با آمریکا داشته که خاص خودش است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet