هدر موبایل
1395/04/06 11:27:49
سرویس سیاسی
/کلام رهبری در جمع خانواده شهدای هفتم تیر و مدافع حرم/

رضایی:داعش به دنبال اشغال تهران بود/مبارزه با داعش، جنگ میان شیعه و سنی نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: مهم ترین علت شکست غرب به سرکردگی آمریکا، جمهوری اسلامی و تدابیر شخص رهبر معظم انقلاب بوده است و آن ها با ایجاد داعش در جهت کاهش قدرت منطقه ای ایران تلاش کردند، اما خوشبختانه تمام این دسایس و نقشه ها خنثی شد.
رضایی:داعش به دنبال اشغال تهران بود/مبارزه با داعش، جنگ میان شیعه و سنی نیست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: مهم ترین علت شکست غرب به سرکردگی آمریکا، جمهوری اسلامی و تدابیر شخص رهبر معظم انقلاب بوده است و آن ها با ایجاد داعش در جهت کاهش قدرت منطقه ای ایران تلاش کردند، اما خوشبختانه تمام این دسایس و نقشه ها خنثی شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105601411707.jpg رضایی:داعش,به,دنبال,اشغال,تهران,بود/مبارزه,با,داعش،,جنگ,میان,شیعه,و,سنی,نیست Icana

محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره نقش کشورهای غربی و عربی برای تشکیل گروه های تروریستی در منطقه، گفت: به طور حتم هدف اصلی تشکیل این گروه های تروریستی از جمله داعش ضربه زدن به محور مقاومت به ویژه جمهوری اسلامی بوده است.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، رژیم صهیونیستی را عامل تشکیل داعش در عراق و سوریه دانست و گفت: این رژیم کشورها و گروه های مقاومت را بزرگ ترین تهدید خود می دانست و برای رفع این دغدغه خود با حمایت آمریکا و برخی کشورهای عربی منطقه نسبت به تشکیل گروه های تروریستی اقدام کرد.

وی ادامه داد: به طور حتم مهم ترین علت شکست غرب به سرکردگی آمریکا، جمهوری اسلامی و تدابیر شخص رهبر معظم انقلاب بوده است و آن ها با ایجاد داعش در جهت کاهش قدرت منطقه ای ایران تلاش کردند، اما خوشبختانه تمام این دسایس و نقشه ها خنثی شد و امروز شاهد هستیم که دو کشور عراق و سوریه روز به روز به ثبات نزدیک ترمی شوند.

رضایی افزود: داعش یک سناریوی ویژه برای آمریکا بود که برای ایجاد آن ها سال ها تلاش و کار شده بود و در این راه از برخی کشورهای منطقه از جمله عربستان کمک گرفت و هدف اصلی آن اشغال تمام استان های ایران از جمله تهران بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه جنگ با داعش، جنگ میان شیعه و سنی نیست، تصریح کرد: در عراق و سوریه بارها شاهد بودیم که مردم اهل تسنن نیز از خباثت تروریست ها در امان نماندند، از این رو جنگ با داعش، یک جنگ مذهبی نیست، بلکه مبارزه با تروریست و افراطی گری است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: داعش را برای شکست جمهوری اسلامی ساختند؛ عراق و شام مقدمه بود تا ایران را زمین‌گیر کنند اما قدرت جمهوری اسلامی آنها را در همان‌جا زمین‌گیر کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet