هدر موبایل
1395/04/06 13:02:20
سرویس سیاسی
/کلام رهبری در جمع خانواده شهدای هفتم تیر و مدافع حرم/

بروجردی:تبعات اقدام رژیم آل‌خلیفه، دامن‌گیر امنیت بحرین می‌شود/نقض حقوق بشر با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه بدون شک تبعات مخرب و منفی اقدام رژیم آل خلیفه، دامن امنیت این کشور را خواهد گرفت، گفت: تصمیم اخیر دولت بحرین برخلاف همه موازین بین‌المللی است.
بروجردی:تبعات اقدام رژیم آل‌خلیفه، دامن‌گیر امنیت بحرین می‌شود/نقض حقوق بشر با سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه بدون شک تبعات مخرب و منفی اقدام رژیم آل خلیفه، دامن امنیت این کشور را خواهد گرفت، گفت: تصمیم اخیر دولت بحرین برخلاف همه موازین بین‌المللی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105155184442.jpg بروجردی:تبعات,اقدام,رژیم,آل‌خلیفه،,دامن‌گیر,امنیت,بحرین,می‌شود/نقض,حقوق,بشر,با,سلب,تابعیت,شیخ,عیسی,قاسم Icana

علاء الدین بروجردی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره رویکرد اشتباه رژیم بحرین در تعرض به شیخ عیسی قاسم، گفت: به طور حتم اقدام رژیم آل خلیفه در سلب تابعیت آیت الله شیخ عیسی قاسم روحانی برجسته این کشور نقض حقوق بشر در بحرین است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بدون شک تبعات مخرب و منفی اقدام رژیم آل خلیفه، دامن امنیت این کشور را خواهد گرفت، افزود: تصمیم اخیر دولت بحرین برخلاف همه موازین بین‌المللی و به ویژه دو میثاق حقوقی، سیاسی و مدنی و حقوق اجتماعی، فرهنگی مصوب سال 1966 سازمان ملل است، زیرا براساس آن هیچ کشوری حق ندارد تابعیت اتباع خود را را لغو کند.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر حکومت بحرین اقدام به سرکوب انقلابیون و مردم این کشور کرده، که این اقدامات نه تنها موجب کاهش حجم اعتراضات نشده، بلکه روز به روز بر دامنه تحرکات مردمی افزوده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: مردم بحرین به دنبال احقاق حقوق حقه خودشان و تحقق دموکراسی در این کشور هستند، اما رژیم آل خلیفه با حمایت برخی کشورهای منطقه و غربی مدام به دنبال سرکوب معترضان و انقلابیون است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دهم، گفت: انتظار می‌رود که دبیرکل سازمان ملل که وظیفه دفاع از مصوبات این سازمان را دارد نسبت به اقدام بحرین اقدام قاطع کند.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با جمعی از خانواده‌های شهدای هفتم تیر ۱۳۶۰ و خانواده‌های شهدای مدافع حرم و فاطمیون، تعرض حاکمان بحرین به عالم مجاهد شیخ عیسی قاسم را نشانه بلاهت آنها دانستند و تأکید کردند: شیخ عیسی قاسم فردی است که تا وقتی می‌توانست با مردم بحرین حرف بزند، آنها را از حرکات تند و مسلحانه منع می کرد اما حاکمان بحرین متوجه نیستند که تعرض به این عالم مجاهد، به معنای برداشتن مانع از مقابل جوانان حماسی و پرشور بحرین برای انجام هر اقدامی در مقابل حکومت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet