هفته دفاع مقدس
1395/04/06 12:29:43
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سعیدی هشدار داد:

ساماندهی حقوق و مزایا موجب فرار سرمایه اجتماعی نشود

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اولین آزمون مجلس دهم در حوزه عدالت اقتصادی، عدالت در پرداخت حقوق و مزایا متناسب با شاخص‌های اصولی و حقیقی است.
ساماندهی حقوق و مزایا موجب فرار سرمایه اجتماعی نشود یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اولین آزمون مجلس دهم در حوزه عدالت اقتصادی، عدالت در پرداخت حقوق و مزایا متناسب با شاخص‌های اصولی و حقیقی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107524593593.jpg ساماندهی,حقوق,و,مزایا,موجب,فرار,سرمایه,اجتماعی,نشود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ زهرا سعیدی گفت: در حوزه حقوق و مزایا خلاءهای قانونی باید رفع، تخلفات  شفاف‌سازی، پول‌ها به خزانه بازگردانده شود و مدیران متخلف عزل شوند.

نماینده مردم مبارکه در مجلس صدور دستور قاطع برای برخورد جدی با تخلفات در پرداخت‌های میلیون تومانی توسط روسای سه قوه را به فال نیک گرفت و افزود: اگر در مسئله پرداخت‌های میلیونی شفاف‌سازی نشود یقینا اعتماد عمومی نسبت به حکومت دچار خدشه خواهد شد و در حقیقت سرمایه اجتماعی به خطر می‌افتد.

وی عدالت در پرداخت‌ها را مورد تاکید قرار دارد و افزود: ساعت کاری در همه جای دنیا متناسب با شاخص‌هایی چون تخصص، توانایی، شغل، مسئولیت و استرس افراد تعیین می‌شود و در حقیقت عدالت هم در کار و هم در پرداخت‌ها مدنظر قرار می‌گیرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار اقدام مناسب برای ساماندهی حقوق و مزایای کارگزاران نظام شد و افزود: طرح ساماندهی نظام پرداخت حقوق و مزایا باید به معنای واقعی کارشناسی شود تا بسترساز فرار نخبگان و کارشناسان ارشد و از دست رفتن سرمایه اجتماعی نشود. مسلما پزشک فوق تخصص قلب که با هزار استرس عمل قلب انجام می‌دهد نباید حقوقی هم‌ردیف تکنسین اتاق عمل بگیرد.

به گزارش ایسنا؛ سعیدی تاکید کرد: لایحه اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری و طرح ساماندهی نظام پرداخت حقوق و مزایا باید با کارشناسی دقیق و جامع منافذ سوء استفاده و تحریف را به نحوی ببندند که از این به بعد هیچ مدیری جرأت سوء استفاده و تعبیر به رای قانون را پیدا نکند.

انتهای پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet