ایام محرم 1398
1395/04/08 10:32:18
سرویس اقتصادی
ناصری نژاد مطرح کرد:

پالایشگاه سازی ایران در قلب اروپا سرآغازی برای تامین امنیت عرضه نفت خام صادراتی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،با اشاره به نخستین اقدامات ایران برای پالایشگاه سازی در اروپا گفت:سرمایه گذاری در کشورهای دیگر در زمینه ساخت پالایشگاه به شرط استفاده از توان نیروهای متخصص داخلی،دیپلماسی سیاسی و اقتصادی کشور را افزایش می دهد و سبب شناسایی ظرفیت های ایرانی می شود.
پالایشگاه سازی ایران در قلب اروپا سرآغازی برای تامین امنیت عرضه نفت خام صادراتی عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،با اشاره به نخستین اقدامات ایران برای پالایشگاه سازی در اروپا گفت:سرمایه گذاری در کشورهای دیگر در زمینه ساخت پالایشگاه به شرط استفاده از توان نیروهای متخصص داخلی،دیپلماسی سیاسی و اقتصادی کشور را افزایش می دهد و سبب شناسایی ظرفیت های ایرانی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104986304613.jpg پالایشگاه,سازی,ایران,در,قلب,اروپا,سرآغازی,برای,تامین,امنیت,عرضه,نفت,خام,صادراتی Icana

مجید ناصری نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به نخستین اقدامات ایران برای پالایشگاه سازی در اروپا گفت: خرید سهام و یا ساخت پالایشگاه نفت در خارج کشور سیاستی منطقی و درست است،ایران قبل از انقلاب سهام چهار پالایشگاه بزرگ خارجی را در اختیار داشت،امروزه کشورهای تولیدکننده بزرگ نفت خام نیز این سیاست را اجرا می کنند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مقام معظم رهبری به صورت مستمر بر جلوگیری از خام فروشی تاکید کرده اند، افزود: جلوگیری از خام فروشی،حرکت به سمت احداث پالایشگاه ها و تبدیل نفت و گاز به محصولات با ارزش افزوده بالا گامی مهم در راستای رسیدن به کشوری توسعه یافته و پیشرفته است.

مجید ناصری نژاد مجید ناصری نژادنماینده شادگانخوزستان2003003/6/2011 10:11:58 AMhttp://media.icana.ir/Image/2011/03/1270_Thum.jpg
پالایشگاه پالایشگاه صنعت انتقال34067512/24/2013 1:40:45 PMhttp://media.icana.ir/Image/2013/12/55326_Thum.jpg
پالایشگاه

 

 

توسعه صنایع پایین دستی نفت وگاز اشتغالزایی مطلوبی به همراه دارد

ناصری نژاد با اشاره به اینکه توسعه صنایع پایین دستی نفت وگاز با تامین خوراک و تکمیل زنجیره تولید در صنایع داخلی، موجبات رشد و توسعه صنعت را فراهم آورده و به طورمستقیم وغیرمستقیم اشتغالزایی مطلوبی به همراه دارد،ادامه داد:سرمایه گذاری درکشورهای دیگر در زمینه ساخت پالایشگاه به شرط استفاده از توان نیروهای متخصص داخلی دیپلماسی سیاسی و اقتصادی کشور را افزایش می دهد و سبب شکوفایی و شناسایی ظرفیت های ایرانی می شود.

وی با بیان اینکه اصلی‌ترین هدف احداث پالایشگاه،افزایش سودآوری،کاهش ریسک سرمایه‌گذاری با استفاده از فناوری‌های مناسب و تولید محصولات باکیفیت و ارزش بالاتر است،اظهارکرد:با توسعه صنعت پالایش نفت در دنیا، بهبود فرآیندهای پالایشی،افزایش بهره‌وری، تولید محصولات با ارزش و تنوع بخشی به محصولات پالایشی به مهم‌ترین سیاست‌های زنجیره ارزش در دنیا تبدیل شده است.

 

ساخت پالایشگاه‌های نفت خام درکشورهای مختلف سبب تامین بلندمدت امنیت درعرضه نفت صادراتی ایران می شود

ناصری نژاد افزود:یکی از سیاست‌های ایران در دوران پساتحریم به منظور تامین بلندمدت امنیت عرضه نفت خام صادراتی کشور باید خرید سهام و یا ساخت پالایشگاه‌های نفت خام در کشورهای مختلف جهان باشد.

با تاکید برضرورت شتاب بخشی به اجرای طرح توسعه پالایشگاه های کشور،تصریح کرد:موانع و مشکلات مالی،قانونی و مقرراتی پالایشگاه های کشور باید برطرف شود تا آنها بتوانند هرچه بیشتر در بازار صنعت نفت ایران حضور چشمگیری داشته و میزان تولیدات خود را افزایش دهند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد:محور قرار دادن بخش خصوصی و افزایش نقش این بخش در امور تصدی گری با تاکید بر اداره واحدهای اقتصادی صنعت نفت در قالب بنگاه های اقتصادی،لغو تمام امتیازات شرکت های دولتی نسبت به شرکت های خصوصی و تعاونی در عقد قرارداد ازجمله سیاست هایی است که باید مورد توجه قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet