هدر موبایل
1395/04/06 14:50:01
سرویس سیاسی
نانواکناری در واکنش به اظهارات ضدایرانی سعد حریری:

جمهوری اسلامی از حمایت معنوی از گروه‌های آزادی‌خواه کوتاه نمی‌آید/طیف حریری در لبنان به بن بست رسیده‌اند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: نیروهای حزب الله از حمایت های معنوی جمهوری اسلامی برخوردار بوده که توانستند حماسه بزرگی را در برابر صهیونیست ها رقم بزنند و در آن زمان سعد حریری و اطرافیانش هیچ اقدامی در این حوزه انجام نمی دادند.
جمهوری اسلامی از حمایت معنوی از گروه‌های آزادی‌خواه کوتاه نمی‌آید/طیف حریری در لبنان به بن بست رسیده‌اند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: نیروهای حزب الله از حمایت های معنوی جمهوری اسلامی برخوردار بوده که توانستند حماسه بزرگی را در برابر صهیونیست ها رقم بزنند و در آن زمان سعد حریری و اطرافیانش هیچ اقدامی در این حوزه انجام نمی دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603105046574061.jpg جمهوری,اسلامی,از,حمایت,معنوی,از,گروه‌های,آزادی‌خواه,کوتاه,نمی‌آید/طیف,حریری,در,لبنان,به,بن,بست,رسیده‌اند Icana

ولی‌الله نانواکناری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات ضد ایرانی سعد حریری رئیس جریان المستقبل لبنان، گفت: اظهارات حریری نشان دهنده آن است که این طیف و حامیان منطقه شان دیگر در بحث لبنان به بن بست رسیده اند و قطعا این افراد دیگر نمی توانند در مقابل مردم انقلابی لبنان به اقداماتشان ادامه دهند.

نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اظهارات حریری درباره حمایت ایران از حزب الله و نقش این حزب در لبنان، افزود: این سوال را باید از حریری پرسید، که چه کسانی رژیم صهیونیستی را در جنگ 33 روزه به اراضی لبنان بیرون کردند، مگر این بود که نیروهای حزب الله با مجاهدت و از خود گذشتگی این حماسه بزرگ را آفریدند.

وی ادامه داد: قطعا نیروهای حزب الله از حمایت های معنوی جمهوری اسلامی برخوردار بوده که توانستند حماسه بزرگی را در برابر صهیونیست ها رقم بزنند و در آن زمان سعد حریری و اطرافیانش هیچ اقدامی در این حوزه انجام نمی دادند.

نانواکناری افزود: به طور حتم نهضت رهایی بخش حزب الله لبنان در صحنه می درخشد و گروه های وابسته به عربستان از جایگاه و نقش حزب الله خشمگین هستند.

وی ادامه داد: قطعا جمهوری اسلامی از استراتژی خود برای حمایت معنوی از گروه ها و نهضت های آزادی خواهانه کوتاه نمی آید، البته این مسئله به مذاق برخی کشورها و گروه ها خوش نیامده است.

«سعد الحریری» رئیس جریان «المستقبل» و و رئیس جریان 14 مارس (وابسته به عربستان و نزدیک به غرب) بار دیگر حملات شدیدی به جمهوری اسلامی ایران کرد.

وی در جریان یک مراسم افطاری در طرابلس واقع در شمال لبنان ادعا کرد: «هیچ کشور عربی نیست که ایران از طریق پول، حزب، روحانی یا سپاه پاسداران به آن وارد شده باشد و آن کشور دچار فتنه و درگیری‌های مذهبی نشده باشد».

وی درباره سیاست‌های تهران در منطقه ادعا کرد: «ایران در لبنان، حزب الله، در عراق الحشد الشعبی، در یمن حوثی‌ها، در بحرین معارضان، در سوریه کشتار افراد بی‌گناه، عملیات‌های انفجار در کویت، و ابزارهای هرج و مرج در قطیف و گروه های مذهبی در سودان، مصر و الجزایر را تأمین مالی می کند. خلاصه اینکه ایران در جهان عرب حامی مالی فتنه است»./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet