ولادت حضرت امام رضا (ع)
1395/04/08 09:08:27
سرویس اقتصادی
فرشادان:

سیستم بانکی کشور نتوانسته از کارآفرینی و بنگاه های تولیدی حمایت کند/سود بالای تسهیلات تولید را فلج کرده است

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید برضرورت کاهش نرخ سود بانکی متناسب با نرخ تورم،گفت:با نرخ سودهای پیش بینی شده به ویژه برای تسهیلات،ایجاد تحرک در حوزه اقتصاد و تولید کشور بعید است.
سیستم بانکی کشور نتوانسته از کارآفرینی و بنگاه های تولیدی حمایت کند/سود بالای تسهیلات تولید را فلج کرده است عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید برضرورت کاهش نرخ سود بانکی متناسب با نرخ تورم،گفت:با نرخ سودهای پیش بینی شده به ویژه برای تسهیلات،ایجاد تحرک در حوزه اقتصاد و تولید کشور بعید است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100031333804.jpg سیستم,بانکی,کشور,نتوانسته,از,کارآفرینی,و,بنگاه,های,تولیدی,حمایت,کند/سود,بالای,تسهیلات,تولید,را,فلج,کرده,است Icana

سیدمهدی فرشادان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بهبود وضعیت اقتصادی کشور را در گرو برنامه ریزی درست و اصولی و نه شعارگرایی صرف دانست و گفت: اینکه نرخ سود سپرده های بانکی کاهش یافته ،اما متناسب با آن نرخ سود تسهیلات تغییر چندانی نکند؛به هیچ وجه قابل قبول نیست.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت کاهش نرخ سود بانکی متناسب با نرخ تورم، می توان به برداشتن گامی عملی در جهت کمک به اقتصاد کشور امیدوار بود، تاکید کرد: با نرخ سودهای پیش بینی شده ایجاد تحرک در حوزه اقتصاد و به ویژه تولید کشور بعید به نظر می رسد.

 

تبعات عدم کاهش سود تسهیلات گریبان همه را خواهد گرفت

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم، با تاکید بر اینکه سامان دادن به نرخ سود سپرده های بانکی یکی از سیاست های مهم اقتصادی بود که از ابتدای دولت یازدهم اعلام شد،تاکید کرد: تصمیم اخیر دولت را نمی توان ساماندهی نامید؛چراکه تبعات عدم کاهش سود تسهیلات گریبان دولت،بخش تولید و در نهایت مردم را خواهد گرفت.

این نماینده مردم درمجلس دهم در ادامه نظم بخشیدن به بازار سرمایه با اتخاذ چنین سیاستی را بعید دانست و ادامه داد: اتخاذ تصمیمات این چنینی نیازمند بسترسازی است و به نظر می رسد بخش اقتصادی کشور هنوز آمادگی اجرای این سیاست دولت را نداشته باشد.

وی افزود:هرچند با کاهش نرخ سود سپرده،جذابیت بانک ها برای سرمایه گذاران کم می شود؛اما ورود نقدینگی در بازاری که شرایط پذیرش این نقدینگی را نداشته باشد تبعات زیان باری به همراه خواهد داشت.

 

سیستم بانکی کشور نتوانسته از کارآفرینی و تقویت بنگاه های تولیدی کلان کشور حمایت کند

فرشادان با اشاره به اینکه متاسفانه سیستم بانکی کشور نتوانسته آنچنان که باید از کارآفرینی و تقویت بنگاه های تولیدی کلان کشور حمایت کند و این در حالی است که بانک ها باید بیشترین حمایت را از سیاست های کلان اقتصادی کشور داشته باشند، افزود: بخش تولید کشور دیگر توانی برای پرداخت نرخ بالای سود تسهیلات بانکی ندارد.

نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس دهم ادامه داد: بسیاری از اقشار متوسط و ضعیف جامعه که بانک ها را برای سرمایه گذاری های خود انتخاب کرده و قدرت ریسک پذیری در سایر بازارهای اقتصادی کشور برای آنان امکان پذیر نیست، از این تصمیم دولت متضرر می شوند.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: اگر درکنار کاهش نرخ بهره بانکی کاهش سود تسهیلات بانکی را نداشته باشیم؛نمی توانیم کمک چندانی به رونق چرخ اقتصاد کشور بکنیم؛چراکه سرمایه گذاران و حتی اقشار متوسط جامعه هم امکان استفاده از تسهیلات برای سرمایه گذاری به خصوص در بخش تولید و ایجاد فرصت های شغلی را نخواهند داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet