شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1395/04/07 16:40:57
سرویس سیاسی
نانواکناری با اشاره به فرا رسیدن هفته حقوق بشر آمریکایی:

آمریکا، بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در دنیا/ملت های جهان متوجه لفاظی های آمریکا در مسئله حقوق بشر شده اند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه ملت های جهان در شرایط کنونی متوجه لفاظی های آمریکا در مسئله حقوق بشر شده اند، گفت: نام گذاری یک هفته با عنوان حقوق بشر امریکایی می تواند بیش از پیش مردم جهان را نسبت به سیاست های دو گانه آمریکا آگاه کند.
آمریکا، بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در دنیا/ملت های جهان متوجه لفاظی های آمریکا در مسئله حقوق بشر شده اند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه ملت های جهان در شرایط کنونی متوجه لفاظی های آمریکا در مسئله حقوق بشر شده اند، گفت: نام گذاری یک هفته با عنوان حقوق بشر امریکایی می تواند بیش از پیش مردم جهان را نسبت به سیاست های دو گانه آمریکا آگاه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201603104711366908.jpg آمریکا،,بزرگ‌ترین,ناقض,حقوق,بشر,در,دنیا/ملت,های,جهان,متوجه,لفاظی,های,آمریکا,در,مسئله,حقوق,بشر,شده,اند Icana

ولی‌الله نانواکناری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آغاز هفته حقوق بشر آمریکایی در کشور، گفت: به طور حتم ایالات متحده خود از بزرگ ترین ناقضان حقوق بشر محسوب می شود، زیرا سالیان اخیر این کشور اقدام به کشتار مردم در مناطق مختلف از جمله افغانستان، عراق و بسیاری دیگری از کشورها کرده است.

نماینده مردم بابلسر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در شرایط کنونی حقوق بشر در عراق و سوریه از سوی گروه تروریستی داعش نقض می شود، که این گروه ها تنها از سوی آمریکا به عنوان مدعی بزرگ مبارزه با تروریسم حمایت می شوند.

وی افزود: حقوق بشر تنها بهانه ای برای تشدید فشار آمریکا بر ایران است و شاهد هستیم که بعد از توافق هسته ای نیز آمریکا بهانه های دیگری را آغاز کرده اند.

نانواکناری با بیان اینکه ملت های جهان در شرایط کنونی متوجه لفاظی های آمریکا در مسئله حقوق بشر شده اند، تصریح کرد: نام گذاری یک هفته با عنوان حقوق بشر امریکایی می تواند بیش از پیش مردم جهان را نسبت به سیاست های دو گانه آمریکا آگاه کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: بمب‌گذاری دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران در هفتم تیرماه سال 60، بمباران شیمیایی سردشت توسط هواپیمایی جنگی رژیم بعثی عراق در هشتم تیرماه سال 66، به شهادت رساندن آیت‌الله صدوقی نماینده امام خمینی (ره) و امام جمعه یزد در 11 تیرماه 61، شلیک موشک به هواپیمای مسافربری ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران توسط ناو آمریکایی وینسنس در 12 تیرماه 67 بخشی از اقدامات آمریکا علیه ملت ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: شکنجه زندانیان در زندان های آمریکایی به یک رسوایی برای حقوق بشر آمریکایی تبدیل شده است. آمریکا که خود بزرگ ترین ناقض حقوق بشر در جهان است باید جوابگوی جنایاتی باشد که علیه مردم بی گناه مرتکب می شود.

در تقویم رسمی کشورمان از ۵ تا ۱۲ تیرماه با عنوان «هفته حقوق بشر آمریکایی» نامگذاری شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet