هدر اصلی
1395/04/07 16:01:42
سرویس اقتصادی
فولادگر مطرح کرد:

تناقض بین کاهش تورم و گرانی تلفن ثابت/ هرگونه افزایش قیمت با هماهنگی شورای رقابت و سازمان حمایت ازمصرف کننده باشد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه هرگونه افزایش تعرفه تلفن ثابت باید با هماهنگی شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کننده انجام شود، گفت:باید بین موضوع افزایش تعرفه تلفن ثابت و نرخ تورم تناسب وجود داشته باشد.
تناقض بین کاهش تورم و گرانی تلفن ثابت/ هرگونه افزایش قیمت با هماهنگی شورای رقابت و سازمان حمایت ازمصرف کننده باشد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه هرگونه افزایش تعرفه تلفن ثابت باید با هماهنگی شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کننده انجام شود، گفت:باید بین موضوع افزایش تعرفه تلفن ثابت و نرخ تورم تناسب وجود داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/52636.jpg تناقض,بین,کاهش,تورم,و,گرانی,تلفن,ثابت/,هرگونه,افزایش,قیمت,با,هماهنگی,شورای,رقابت,و,سازمان,حمایت,ازمصرف,کننده,باشد Icana

حمیدرضا فولادگر درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به افزایش 50 درصدی تعرفه مکالمه تلفن ثابت گفت: کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات به تازگی بند های جدیدی را درخصوص تعرفه تلفن ثابت تصویب کرده که خود بخش کوچکی از طرح بزرگ تر این کمیسیون و وزارت ارتباطات برای تأمین هزینه های انحصار در شرکت مخابرات از جیب مشترکان است.

نماینده مردم اصفهان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید مبنای کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات برای افزایش قیمت تلفن ثابت شفاف سازی شود،افزود:شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کننده باید مراقب هرگونه افزایش غیرمنطقی و حساب نشده تعرفه های تلفن باشند، در شرایط کنونی نباید به گرانی ها دامن زده شود.

 

توجیه این ماجرا که به هیچ وجه فیش تلفن مشترکان صفر نخواهد شد قابل قبول نیست

فولادگر با بیان اینکه توجیه این ماجرا که به هیچ وجه فیش تلفن مشترکان صفر نخواهند شد؛ قابل قبول نیست، ادامه داد: به چه دلیل مشترکان چه از تلفن ثابت خود استفاده کنند چه نکنند، باید دست کم هزینه چند دقیقه ای برای مشترکان شهری و مشترکان روستایی را تقدیم شرکت مخابرات کنند.

وی اظهار کرد:توضیح این موضوع که هزینه های نگهداری خطوط بدون استفاده برای مخابرات زیاد است و در نتیجه مخابرات باید مشترکان را مجبور به استفاده از خط تلفن ثابت کند تا هزینه های خود را پوشش دهد،صحیح نیست.

 

رشد قیمت باید با اعمال نظارت های کافی از سوی سازمان های نظارتی باشد

این نماینده مردم در مجلس دهم ، با بیان اینکه باید بین موضوع افزایش تعرفه تلفن ثابت و نرخ تورم تناسب وجود داشته باشد، افزود:افزایش 50 درصدی تعرفه تلفن ثابت در شرایطی که به نوعی ثبات نسبی در اقتصاد کشور به وجود آمده و نرخ تورم روند کاهشی یافته برای جامعه قابل پذیرش نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در هر صورت اگر بصورت کارشناسی موضوع افزایش تعرفه تلفن ثابت تایید شود ،این رشد قیمت باید با مبنای کارشناسی و با اعمال نظارت های کافی از سوی سازمان های نظارتی همچون شورای رقابت و سازمان حمایت از مصرف کننده باشد.

گفتنی است؛ سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان اعلام کرده است که افزایش تعرفه و حق امتیاز تلفن ثابت ، خلاف قانون است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet