هدر موبایل
1395/04/06 23:38:41
سرویس سیاسی
احمد توکلی:

رؤسای قوا، ابن هرمه های زمان را به ذلت بنشانند

احمد توکلی در کانال تلگرامی خود از روسای قوای سه گانه خواست تا ابن هرمه های زمان را به خواری و ذلت بنشانند.
رؤسای قوا، ابن هرمه های زمان را به ذلت بنشانند احمد توکلی در کانال تلگرامی خود از روسای قوای سه گانه خواست تا ابن هرمه های زمان را به خواری و ذلت بنشانند. https://cdn.icana.ir/d/019/57609.jpg رؤسای,قوا،,ابن,هرمه,های,زمان,را,به,ذلت,بنشانند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ احمد توکلی نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در کانال تلگرامی خود نوشت: برای رؤسای سه قوه که امروز گزارش بازرسی کل در باره مدیران آزمند و بی مروت تقدیمشان شد.

امیر مومنان علی علیه السلام پس از دریافت خبر موثق از خیانت ابن هَرمَه مسئول اقتصادی بازار اهواز به ابن رفاعه، حاکم اهواز نامه ای کوتاه ولی در نهایت شفافیت و قاطعیت نوشت.ترجمه نامه این است :

با دریافت نامه من، فورا ابن هرمه را از مسئولیت بازار عزل کن ، به خاطر حقوق مردم ، او را زندانى کن و همه مردم را از از عزل و بازداشتش با خبر نما تا اگر شکایتى دارند، اعلام کنند. این حکم را به همه کارکنان دولتی ابلاغ کن تا سیاست مرا بدانند. در این کار، نسبت به ابن هرمه نباید غفلت و کوتاهی شود و الاّ نزد خدا هلاک خواهى شد و من نیز به بدترین وجه تو را از مسئولیت عزل میکنم ، و تو را به خدا پناه مى دهم از این که در این کار کوتاهى کنى .

اى رفاعه ! روزهاى جمعه ، او را از زندان بیرون آر و پس از نواختن سى و پنج ضربه تازیانه بر او، وی را در بازار بگردان ، تا اگر کسى از او شکایتى داشت و شاهد آورد، شاکی و شاهدش را سوگند بده ، آنگاه ، حق او را از مال ابن هرمه بپرداز، سپس دست بسته و با خوارى او را به زندان برگردان و برپایش زنجیر بزن ، تنها برای اقامه نماز زنجیر را از پایش درآر و اگر براى او خوردنى و نوشیدنى و یا پوشیدنى آوردند، مانع نشو ولی به کسى اجازه  ملاقات با او را نده تا راه فرار از تعقیب و مجازات را به او بیاموزد و اگر به تو گزارش رسید که کسى در زندان چیزى به او آموخته که مسلمانى از آن ضرر مى بیند آن کس را مى زنى و زندانى مى کنى تا توبه کند و از عمل خود پشیمان شود.

 اى رفاعه ! همه زندانیان را براى هواخوری به حیاط زندان بیاور غیر از ابن هرمه را، مگر آن که بر جانش  بیمناک باشى که تنها در این صورت به او هم با زندانیان دیگر اجازه هواخوری بده. اگر توان بدنی دارد هر سى روز، سى و پنج شلاّق بر بدنش مى زنى جریان امور را گزارش کن و حقوقش را قطع کن. جانشین او را نیز معرفی کن.

 و تَحَفَّظْ مِنَ الاْعْوانِ، فَاِنْ اَحَدٌ مِنْهُمْ بَسَطَ یَدَهُ اِلى خِیانَة اجْتَمَعَتْ بِها عَلَیْهِ عِنْدَکَ اَخْبارُ عُیُونِکَ اکْتَفَیْتَ بِذلِکَ شاهِداً، فَبَسَطْتَ عَلَیْهِ الْعُقُوبَةَ
فى بَدَنِهِ، وَ اَخَذْتَهُ بِما اَصابَ مِنْ عَمَلِهِ، ثُمَّ نَصَبْتَهُ بِمَقامِ الْمَذَلَّةِ، وَ وَسَمْتَهُ بِالْخِیانَةِ، وَ قَلَّدْتَهُ عارَ التُّهَمَةِ 

 از یاران و یاوران برحذر باش، اگر یکى از آنان دست به خیانت دراز کند و مأموران مخفى تو بالاتفاق خیانتش را گزارش نمایند اکتفاى به همین گزارش تو را بس باشد، و او را به جرم خیانت  کیفربدنى بده، و وى را به اندازه عمل ناپسندش عقوبت کن،وسپس اورا به مرحله ذلّت وخوارى بنشان، و داغ خیانت را بر او بگذار، و گردنبند عار و بدنامى را به گردنش بینداز.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet